sobota, 24 października

Mimo, że wszelkie wyciekające informacje o nowym iPadzie to tylko plotki, Wall Street Journal poinformował, że jedną z funkcjonalności, nad którą pracuje Apple w odniesieniu do nadchodzącego tabletu jest zdolność rozpoznawania twarzy użytkowników.

Osoba, na którą powołuje się dziennik powiedziała, że firma Apple przeznaczyła znaczne środki na projekt i oprogramowanie urządzenia tak, by był łatwy w udostępnianiu go między sobą. Informator powiedział, że Apple eksperymentował z możliwością zostawiania wirtualnych notatek na urządzeniu, które trafiały by do właściwego odbiorcy właśnie po rozpoznaniu jej za pomocą wbudowanej kamery. Nie jest jednak jasne, czy te funkcje zostaną dodane w nadchodzącym urządzeniu.

Cały ten wysiłek był częścią działań firmy Apple, aby ich tablet mógł służyć jednocześnie wielu użytkownikom. Rozpoznawanie twarzy jednak nigdy nie dostało się do iPada, choć niedawno opublikowane zgłoszenie patentowe daje nam wgląd w funkcję, której nie udało się umieścić w ostatecznym produkcie.

AppleInsider zauważa, że ​​nowy wniosek patentowy oferuje możliwość dzielenia się urządzeniem z wieloma użytkownikami:

Złożony wniosek zapewnia prosty sposób na dzielenie jednego urządzenia, takiego jak iPad wśród wielu użytkowników. Każdy z nich może dostosować swój własny profil z indywidualną tapetą, aplikacjami i ustawieniami, a profil byłby dostępny natychmiast po rozpoznaniu przez iPada twarzy użytkownika.

System wykrywania twarzy może nie wymagać zbyt dużej mocy i być zawsze aktywny, pozwalając aby wykrywanie twarzy było podstawową metodą odblokowania urządzenia iOS. Patent Apple został złożony w czerwcu 2010 roku, wkrótce po premierze pierwszego iPada.

Rozpoznawanie twarzy jako środek bezpieczeństwa, ma jednak kilka możliwych wad. Google Android niedawno wprowadziliśmy funkcję odblokowywania zapomocą twarzy, ale jak sugerują raporty, może się on nabrać na fotografię użytkownika.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x