poniedziałek, 17 czerwca

W wersji beta iOS 12.1 Apple wprowadza obsługę eSIM, czyli cyfrowej karty SIM, która umożliwia aktywację planu komórkowego od operatora bez konieczności korzystania z fizycznej karty SIM. W iPhone XS, XS Max i XR, eSIM paruje z dołączoną nano-SIM, aby umożliwić obsługę dual-SIM.

ESIM w nowym iPhone’ie XS i XS Max nie jest dostępny obecnie po uruchomieniu, a Apple obiecuje aktywować go w późniejszej aktualizacji, która wydaje się być iOS 12.1.

Ustawienia eSIM są dostępne, przechodząc do sekcji „Sieć Komórkowa” w aplikacji Ustawienia i wybierając „Dodaj plan komórkowy”, co jest metodą do dodania innego operatora komórkowego za pośrednictwem eSIM.

Wszystkie kontakty w aplikacji Kontakty również zawierają teraz w iOS 12.1 ustawienie „domyślny [P] Podstawowy”, które pozwala zmienić domyślny numer telefonu, z którym kontaktujesz się z każdą osobą, jeśli masz wiele numerów telefonów.

Według niemieckiej strony internetowej iPhone-Ticker.de, niektórzy użytkownicy Deutsche Telekom mogą korzystać z funkcji eSIM w iOS 12.1, aby dodać dwie karty SIM do swoich iPhone’ów. Operatorzy muszą wdrożyć funkcję eSIM, zanim będzie ona działać, a firma Apple oferuje listę operatorów, którzy planują zaoferować eSIM w swoim dokumencie wsparcia. Na liście nie ma Polski, ale jak niedawno poinformował na Twitterze rzecznik prasowy Orange, firma planuje wprowadzić usługę do końca roku.

Obsługa dwóch kart SIM za pomocą eSIM jest przydatna dla osób, które wykorzystują jednocześnie dwa telefony komórkowe, na przykład jako telefon prywatny i służbowy, a także są korzystne podczas podróży.

Zgodnie z tym, co Apple pisze na swojej stronie internetowej, oba numery używane w przypadku iPhone’a z dwiema kartami SIM mogą nawiązywać i odbierać połączenia głosowe oraz wiadomości SMS/MMS, ale iPhone może używać tylko jednej sieci komórkowej jednocześnie. Oznacza to, że jeśli jeden numer jest w trakcie połączenia, połączenie z innym numerem zostanie przekierowane do poczty głosowej.

Obie sieci są aktywne od razu, a przy włączonej funkcji Dual-SIM zobaczysz dwa statusy sygnału komórkowego w Centrum sterowania.

Obsługa eSIM będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy iPhone’a XS, XS Max (i przyszłym XR), gdy aktualizacja iOS 12.1 zostanie udostępniona publicznie. Do tej pory mieliśmy tylko jedną wersję beta systemu iOS 12.1, więc pewnie na aktualizację jeszcze chwile poczekamy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx