sobota, 20 kwietnia

Sterowanie gestami zastosowane m.in w Microsoft Kinect jest technologią, która zapewne będzie wkraczała także do naszych komputerów. Kilku sprytnych programistów postanowiło napisać aplikację która wykorzystuje kamerę internetową wbudowaną w komputery Apple i zastosowanie technologii sterowania ruchem do obsługi aplikacji muzycznych.

Tak oto powstała aplikacja Flutter, która pozwala kontrolować wszystkie pliki muzyczne bez konieczności jakiegokolwiek klikania myszą. Flutter jest darmową, małą aplikacją, która wykorzystuje wbudowaną w komputery iMac i MacBook kamerę, do przechwytywania poleceń ruchu. Za ich pomocą możemy odtwarzać lub wstrzymać muzykę w iTunes lub Spotify, gdy jesteśmy zajęci pracą w innych aplikacjach. Aplikacja omija konieczność wielozadaniowości czyniąc aplikacje muzyczne jako nadrzędne i umożliwiając ich wstrzymanie, gdy pojawi się nagła potrzeba ciszy.

Czy aplikacja faktycznie zaoszczędzi czas poprzez machanie ręką, a nie kliknięcie palcem dwa razy? Nie jesteśmy pewni, ale kogo to obchodzi! Teraz możesz przenieść się w nowy wymiar obsługi urządzenia. Dzwoni telefon, a Ty tylo podnosisz rękę by móc spkojnie porozmawać.

Aplikacja jest obecnie w fazie alfa i obsługuje tylko jeden gest, ale miejmy nadzieję, że rozwinie się na tyle by móc obsługiwać wiele różnych gestów. Wtedy żaden obsługa każdego programu muzycznego będzie przyjemnością.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IxsGgW6sQHI

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx