środa, 29 czerwca

Fitbit ogłosił dziś wprowadzenie nowego produktu Fitbit Versa, którego firma określiła jako „smartwatch dla wszystkich”. Model Versa ma kilka funkcji, które bezpośrednio porównują go z zegarkiem Apple Watch, a także ogólny wygląd nieco podobny do urządzenia naręcznego Apple. Oprócz Fitbit Versa, Fitbit ogłosił produkt dla dzieci czyli urządzenie Fitbit Ace i tracker do śledzenie zdrowia kobiet w aplikacji Fitbit na iOS.

Fitbit twierdzi, że Versa jest „najlżejszym metalowym smartwatchem” na rynku amerykańskim, z obudową wykonaną z ultracienkiego, anodowanego aluminium, które jest lekko zwężane i ustawione pod kątem, dzięki czemu pasuje do małych lub dużych nadgarstków. Ekran dotykowy urządzenia ma jasność do 1000 nitów, umożliwiając użytkownikom odczytanie ekranu w jasnym otoczeniu. Jego bateria wystarcza na ponad 4 dni.

Fitbit Versa ma wiele funkcji, które można było zobaczyć w poprzednich wersjach Fitbita, takie jak śledzenie tętna 24/7, treningi na ekranie, przechowywanie muzyki na urządzeniu, automatyczne śledzenie snu i płatności bez portfela w wersji Fitbit Versa Special Edition z chipem NFC. Fitbit będzie również sprzedawał różnorodne akcesoria, od odpornych na plamy klasycznych pasków po te ze skóry Horween, stali nierdzewnej, metalu czy kolekcji zaprojektowanej przez projektantów.

Nowy smartwatch zostanie wypuszczony wraz z Fitbit OS 2.0, nową wersją systemu tych zegarków, który będzie zawierał nowy spersonalizowany pulpit dla uproszczonego przeglądu danych dotyczących zdrowia i kondycji użytkownika. Użytkownicy będą mogli zobaczyć dzienne i tygodniowe statystyki zdrowotne, historyczną aktywność, tętno, podsumowanie ćwiczeń, komunikaty motywacyjne, wskazówki i codzienne wskazówki – wszystko z ich nadgarstka.

Z czasem, Fitbit zapowiedział, że pulpit będzie bardziej spersonalizowany, oferując przypomnienia, święta, spostrzeżenia, podsumowania snu i wyzwania między użytkownikami, wszystkie z monitami o podjęcie działań w oparciu o własne dane każdego użytkownika. Ten trwający aspekt personalizacji Fitbit OS 2.0 ma się ukazać później w 2018 roku. Oto kilka innych funkcji dostępnych w Fitbit Versa z Fitbit OS 2.0:

Muzyka na Twoim urządzeniu: słuchaj muzyki bez użycia telefonu w dowolnym miejscu za pomocą słuchawek Bluetooth, takich jak Fitbit Flyer, w tym ponad 300 utworów z Twojej osobistej kolekcji muzyki, ulubionych stacji z Pandory, a teraz także własnych lub przygotowanych list odtwarzania, a także programu Flow z Deezer.

Aplikacje i tarcze, które chcesz: spersonalizuj urządzenie, wybierając spośród szerokiej gamy aplikacji i tarcz zegarowych w Galerii aplikacji Fitbit, w tym z Fitbit, Fitbit Labs i popularnych marek, takich jak E * TRADE, Flipboard, Hue Lights, Nest, Starbucks, Strava, Surfline, United Airlines, Pogoda zasilana przez AccuWeather i Yelp. Galeria aplikacji Fitbit ma dziś dostęp do ponad 550 aplikacji i tarcz zegarowych, które wielu deweloperów wkrótce udostępni użytkownikom Versa.

Fitbit Ace, przeznaczony dla dzieci, będzie zawierał wiele funkcji Fitbita w uproszczonym modelu sprzętowym. Dzieci w wieku 8 lat i starsze noszące urządzenie zobaczą, że automatycznie śledzi on kroki, czas aktywności i snu na pięciodniowej baterii. Korzystając z konta rodzinnego Fitbit, rodzice będą mogli monitorować i kontrolować m.in z kim łączą się ich dzieci w aplikacji Fitbit.

Opaska przypomni dzieciom o ruchu i nagradza je za wysłuchanie takich przypomnień za pomocą kolekcjonerskich odznak. Wkrótce Fitbit rozpocznie codzienne i cotygodniowe wyzwania, w których rodziny i przyjaciele mogą rywalizować ze sobą w określonych celach zdrowotnych. Pojawi się również „Family Faceoff”, który będzie stanowił wyzwanie dla członków rodziny na koncie rodzinnym, aby zdobyć najwięcej kroków w ciągu pięciu dni.

Fitbit Ace można zamawiać już dziś na Fitbit.com za 99,95 EUR, a jego wysyłka rozpocznie się w maju. Fitbit Versa również można zamawiać już od dziś w cenie od 199,95 EUR. Smartwatch będzie dostępny w następujących kolorach: czarny z czarną obudową, szary ze srebrną obudową i brzoskwiniowy z różowo-złotą obudową. Paski dodatkowe zaczynają się od 29,95 dolarów do 99,95 dolarów. Dla tych, którzy chcą mieć wersję Fitbit Versa Special Edition z obsługą NFC, model ten będzie wynosił 229,95 EUR. Urządzenie zostanie oficjalnie wprowadzone na rynek w kwietniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx