poniedziałek, 11 grudnia

Firma Moment, znana zarówno ze swojej aplikacji Pro Camera, jak i linii profesjonalnych obiektywów do iPhone’a, zadebiutowała dziś swoim najnowszym obiektywem w ofercie – Moment Fisheye 14mm.

Wyceniony na 119,99 dolarów (choć dostępny ze zniżką przez pierwsze 48 godzin), obiektyw „Rybie oko” współpracuje z nowym iPhonem 11 firmy Apple, iPhonem 11 Pro, iPhonem 11 Pro Max i starszymi iPhone’ami korzystającymi z jednego z etui na iPhone’a firmy Moment.

Choć najnowsze iPhone’y Apple mają ultraszerokokątny obiektyw o ogniskowej 13 mm i polu widzenia 120 stopni, jest oni nieco gorszy w porównaniu do szerokokątnego aparatu ze względu na wyższą przysłonę, brak optycznej stabilizacji obrazu i mniejszą matrycę.

Obiektyw Fisheye Lens od Moment przekształca wysokiej jakości szerokokątny aparat w najnowszych iPhone’ach w ultraszerokokątny obiektyw, oferując te same ogólne możliwości, ale będąc w stanie skorzystać z lepszej technologii aparatu w szerokokątnym obiektywie.

Według producentów obiektyw typu „rybie oko” oferuje także pole widzenia 170 stopni, które jest o 30 procent szersze niż szerokokątny obiektyw iPhone’a, dzięki czemu kadr staje się jeszcze większy. Oczywiście w przypadku obiektywu typu „rybie oko” występują zniekształcenia, ale aplikacja Pro Camera na iOS zyskuje nową opcję korekcji zniekształceń w połączeniu z nowym obiektywem.

Aplikacja będzie wyposażona w suwak, który poprawi wygięcie obrazu, pozwalając uzyskać super szerokokątne zdjęcie z mniejszymi zniekształceniami. Obiektyw przykręca się bezpośrednio do obudowy Moment na iPhone’ie, ułatwiając mocowanie, odłączanie i wymianę z innymi soczewkami.

Obiektyw typu „Rybie oko” firmy Moment cechuje się podwójnie asferyczną konstrukcją, która według Moment zapewnia wyraźną ostrość od krawędzi do krawędzi, wykorzystując 15% więcej matrycy niż poprzedni obiektyw Fisheye tej firmy.

W związku z użyciem lepszego aparatu iPhone’a, zdjęcia są ostrzejsze niż z wbudowanego aparatu szerokokątnego, szczególnie w słabszych warunkach oświetleniowych, a sam obiektyw działa również w trybie nocnym.

Nowy obiektyw Moment Fisheye 14mm można kupić na stronie internetowej Moment. Przez pierwsze 48 godzin po premierze będzie dostępny za 90 dolarów, a następnie będzie wyceniony na 120 dolarów. Możliwa jest szybka wysyłka do Polski.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx