niedziela, 19 maja

FIBARO Wall Plug w wersji EU WiFi/BLE HomeKit to pierwsze tego typu urządzenie na świecie. Dzięki nowemu sposobowi komunikacji bezprzewodowej, ten inteligentny włącznik i wyłącznik urządzeń elektrycznych może być kontrolowany za pomocą aplikacji – bez udziału rozwiązań pełniących funkcję centrali systemu smart home. 

FIBARO Wall Plug jest zdalnie sterowanym włącznikiem i wyłącznikiem sprzętów elektrycznych z funkcją pomiaru zużywanej energii. Jest to urządzenie w formie przejściówki podłączanej bezpośrednio do dowolnego gniazda zasilającego, aby w wygodny i bezobsługowy sposób zdalnie zarządzać urządzeniami elektrycznymi takimi jak: lampy, sprzęty RTV i AGD, różnego rodzaju zasilacze czy ładowarki. Wall Plug w wersji EU WiFi/BLE HomeKit wykorzystuje rewolucyjny model łączący protokoły WiFi oraz Bluetooth, dzięki czemu komunikuje się bezpośrednio z chmurą firmy Apple i do zdalnej kontroli nie potrzebuje pośrednictwa centralki systemu smart home, które w standardzie HomeKit mogą pełnić urządzenia iPad lub Apple TV. Oznacza to, że za pomocą aplikacji HomeKit użytkownik ma pełną kontrolę nad sprzętem podłączonymi do sieci elektrycznej za pośrednictwem FIBARO Wall Plug. Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy nie muszą martwić się tym, czy np. zostawili w domu włączone żelazko – wystarczy sprawdzić w aplikacji czy dana wtyczka jest aktywna. Ponadto FIBARO Wall Plug może nas poinformować o awarii np. lodówki – kiedy podłączone urządzenie przestanie pobierać energię elektryczną użytkownik otrzyma powiadomienie na swój smartfon.


 

Moduł FIBARO Wall Plug jest urządzeniem gotowym do użycia zaraz po rozpakowaniu. Wtyczka nie wymaga montażu, posiadania specjalistycznych narzędzi czy technicznej wiedzy o elektryce. Wystarczy wyjąć ją z pudełka, włożyć do gniazdka elektrycznego i wpiąć do niej dowolne urządzenie elektryczne. Ponadto Wall Plug może współpracować z innymi elementami systemu smart home FIBARO. Możliwe jest np. odcięcie energii elektrycznej od urządzeń w momencie, kiedy inny sensor systemu wykryje zalanie mieszkania wodą, albo ustawienie harmonogramu, w którym urządzenia elektryczne odcinane są od prądu na noc, a podłączane wraz z obudzeniem się domowników.

Urządzenie Wall Plug monitoruje bieżące zużycie energii podłączonych do niego sprzętów. Jest także wyposażony w LEDowy pierścień RGB, który poinformuje domowników kolorowym światłem o aktualnym obciążeniu podłączonego urządzenia elektrycznego, a nawet może służyć jako lampka nocna. Zastosowane rozwiązanie pozwala na efektywne kosztowo zarządzanie energią w domu bądź mieszkaniu. FIBARO Wall Plug EU WiFi/BLE HomeKit dostępny jest już na rynkach niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, holenderskim, belgijskim, polskim, portugalskim, norweskim, węgierskim, austriackim, czeskim, duńskim i fińskim.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx