poniedziałek, 15 lipca

W najnowszej wersji beta OS X 10.9.2, która została właśnie udostępniona deweloperom odkryto dodaną funkcję Apple FaceTime Audio, funkcję VoIP, która została wprowadzona do iPhone’a wraz z iOS 7. Z funkcją FaceTime audio w iOS i OS X, użytkownicy Apple będą mogli bezproblemowo nawiązywać połączenia głosowe na dowolne urządzenie innego użytkownika.

FaceTime audio został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom inicjowanie połączeń głosowych z innymi użytkownikami FaceTime bez włączania towarzyszącego mu obrazu wideo. Obecnie komputery Mac z systemem Mavericks mają dostęp tylko do standardowej aplikacji FaceTime, która umożliwia wykonywanie tylko połączeń wideo.

Użytkownicy, którzy są zainteresowani tylko komunikacją głosową na Mac muszą teraz uciekać się do korzystania z aplikacji innych firm, takich jak chociażby Skype.

Według 9to5Mac, funkcja dźwięku FaceTime audio jest „głęboko zintegrowana” zarówno z aplikacją Wiadomości jak i FaceTime, co czyni komunikację głosową pomiędzy użytkownikami Apple na dowolnym urządzeniu łatwiejsze niż kiedykolwiek. Z Wiadomościami, FaceTime i FaceTime audio na iOS i OS X, Apple będzie miał kompletny system komunikacji.

Nie wiadomo, kiedy OS X 10.9.2 będzie wydany dla ogółu, bo OS X 10.9.1 był w fazie rozwoju nieco ponad miesiąc przed wprowadzeniem go na początku tego tygodnia. Podczas gdy Apple jest znany z tego, że potrafi usunąć jakieś elementy z wersji beta przed wydaniem jej publicznie, to jest prawdopodobne, że FaceTime audio trafi do użytkowników końcowych, ponieważ jest już dostępny na iOS.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx