wtorek, 18 czerwca

Facebook wydał całkowicie przeprojektowaną aplikację na iOS w wersji 5.0, która jest teraz znacznie szybsza niż poprzednia wersja. Widząc coraz większe grono użytkowników Facebooka uzyskujących dostęp do sieci społecznościowej za pośrednictwem telefonów komórkowych, firma uznała za konieczność zwiększenia szybkości aplikacji mobilnej. Wiadomość o planowanej aktualizacji po raz pierwszy ukazała się w czerwcu.

W zaktualizowanej wersji aplikacji inżynierowie Facebooka porzucili dotychczasowy kod HTML5 i zbudowali ją używając języka programowania Objective-C by jej działanie było podobne do natywnych aplikacji iOS. Na stronie serwisu All Things D czytamy:

„Ludzie mają różne oczekiwania korzystając z Facebooka na iOS” powiedział Mick Johnson – product manager mobilnej aplikacji Facebook na iOS  w wywiadzie dzisiejszego ranka. „Oczekują wydajności i szybkości, której po prostu nie było.”

Johnson twierdzi, że największe bolączki aplikacji – przewijanie postów, zdjęć i ładowanie aplikacji – wszystko będzie o wiele szybsze, około trzy razy szybsze. Ponadto, deweloperzy Facebooka pracujący nad trzema oddzielnymi aplikacjami iOS – Facebook, Camera i Messenger. Messenger i Camera działają oczywiście też wewnątrz podstawowej aplikacji Facebook i posiadając wiele z ich funkcji.

Facebook dla iPhone’a jest dostępny za darmo poprzez App Store.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx