czwartek, 30 czerwca

Facebook przyznał się dzisiaj, że jest świadomy kwestii poruszonej przez wielu użytkowników iOS, którzy dostrzegli zużycie dużych ilości energii z baterii swoich iPhone’ów kiedy aplikacja działa w tle nawet wtedy gdy ma wyłączone odświeżanie w tle. W rozmowie z TechCrunch, rzecznik Facebooka potwierdził świadomość firmy o tym błędzie i obiecał, że poprawka zostanie wprowadzona już „wkrótce”.

Liczni użytkownicy Facebooka komentowali kwestię drenażu baterii w ciągu ostatniego tygodnia. Zamieszczane na forach screeny ze zużycia baterii pokazywały niekiedy nawet tak dramatyczne sytuacje kiedy to 39 procent zużycia baterii w ciągu sześciu dni pochłaniała właśnie aplikacja Facebooka, mimo że miała wyłączone odświeżanie w tle.

facbook-battery-drain

Kilka różnych stron próbowało teoretyzować na temat przyczyny tak dużego drenażu baterii. Serwis MacStories postawił hipotezę, że powodem błędu może być cichy dźwięk emanujący z auto-odtwarzania usługi wideo. Ponieważ większość ludzi nie przejmuje się wyłączeniem autoodtwarzania, Facebook może odtwarzać wyciszoną ścieżkę audio działając w tle często nieświadomych użytkowników pozwalając na „zużywanie energii do wykonywania zadań w tle”, nawet po wyjściu z aplikacji.

Sama firma nie skomentował źródła błędów, ale poszkodowani mogą oczekiwać szybkiej poprawki.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx