sobota, 25 czerwca

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) zarekomendowała, że pasażerowie linii lotniczych powinni mieć prawo do korzystania ze swoich urządzeń elektronicznych podczas startu i lądowania, pod warunkiem, że są one przełączone do trybu samolotowego.

FAA zdecydowała, że wyłączenie wszystkich połączeń komórkowych na urządzeniach czyni je bezpieczne do korzystania w ciągu całego lotu. Jednak jest wciąż jedno ale. Przepis nie wejdzie zapewne w życie w najbliższym czasie, a jest dopiero zaleceniem podjętym przez władze FAA, które będzie musiało przejść proces decyzyjny, w oparciu o liczne badania, a nawet wtedy, ich pozytywny wynik będzie pewnie potrzebował trochę czasu aby zostać wdrożonym i wejść w życie.

Oczywiście, nie jest końcem świata wyłączenie urządzeń elektronicznych podczas startu i lądowania, ale do tej pory istniało przekonanie, że urządzenia mogą siać spustoszenie w elektronicznych systemach samolotowych i jestem pewien, że większość ludzi skłaniała się do ich wyłączania, bo lepiej dmuchać na zimne. Ale teraz badania sugerują, że jest to tak naprawdę przełączenie urządzenia w tryb samolotowy czyni je całkowicie bezpiecznym przez cały lot, i jestem pewien, że wiele osób chciałby rozpocząć czytanie swojego e-booka w oczekiwaniu na start bądź też dokończyć film bez konieczności przerywania go przed podchodzeniem do lądowania.

Jeśli nowe badania zgodzą się z wytycznymi, to z pewnością miło będzie móc korzystać z urządzeń elektronicznych podczas trwania całego lotu. Na wynik końcowy będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx