wtorek, 25 czerwca

W najbliższym czasie Plus uruchomi usługę eSIM, czyli cyfrową wersję karty SIM. Nowoczesna technologia eSIM pozwoli na korzystanie z usług telekomunikacyjnych bez konieczności posiadania fizycznej karty SIM.

Dzięki wdrożeniu karty eSIM klienci Plusa będą mogli niebawem w pełni wykorzystać możliwości swoich smartfonów bez konieczności umieszczania w telefonie standardowej karty SIM.

By rozpocząć korzystanie z wirtualnej wersji karty SIM wystarczy zeskanować otrzymany od Plusa kod QR. Następnie karta eSIM będzie pobrana przez internet i zapisana na telefonie w postaci specjalnego profilu (profil eSIM) w pamięci telefonu. Technologia eSIM, która w najbliższym czasie zostanie wprowadzona w Plusie będzie zgodna z powszechnie akceptowaną na świecie specyfikacją GSMA, co sprawia, że w Plusie będą działały wszystkie telefony, które ją wykorzystują.

Z karty eSIM będą mogli skorzystać wszyscy klienci indywidualni oraz biznesowi sieci Plus, zarówno abonamentowi, jak i użytkownicy ofert na kartę. Nowi klienci otrzymają cyfrową wersję karty SIM podczas zakupu oferty Plusa. Osoby już korzystające z sieci Plus będą mogły wymienić klasyczną kartę SIM na eSIM w salonie lub za pośrednictwem strony internetowej plus.pl, logując się na swoje konto.

Pierwsze 5 wymian karty eSIM w każdym okresie rozliczeniowym będzie bezpłatne. Koszt kolejnych będzie zgodny z cennikiem właściwym dla danego rodzaju oferty.

Operator prowadzi także prace nad udostępnieniem klientom możliwości korzystania z tej technologii na smartwatchach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub
Jakub
2 lat temu

Będzie działać na iPhone? Serio?

Jędrek
Jędrek
2 lat temu

No jasne. Największa kurwa polskiego biznesu, wielu nazwisk pajac, musi być pierwszy.

Jan
Jan
Reply to  Jędrek
2 lat temu

w tym przypadku ostatni.

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx