sobota, 25 maja

Jak twierdzi Mark Gurman z Bloomberga, iOS 17 wprowadzi zaktualizowany interfejs blokady ekranu iPhone’a, który zmieni go w „wyświetlacz inteligentnego domu”. Gdy iPhone nie będzie używany i ustawiony w orientacji poziomej wyświetli informacje, które obejmują spotkania w kalendarzu, dane pogodowe, powiadomienia i inne, dzięki czemu może służyć jako domowe centrum danych.

Na iPhonie podłączonym do podstawki ładującej MagSafe w orientacji poziomej wyświetli interfejs inteligentnego domu, podobny do tego co użytkownicy mogą zobaczyć za pomocą urządzenia takiego jak Echo Show lub Google Nest Hub. Funkcjonalność będzie opierać się na opcjach widżetów, które Apple dodał do ekranu blokady w iOS 16.

Apple chce, aby iPhone były bardziej przydatny, gdy nie są aktywnie używany i jest ustawiony na biurku lub szafce nocnej. Apple planuje użyć ciemnego tła z jaśniejszym kolorowym tekstem, aby informacje na wyświetlaczu były łatwe do odczytania.

Apple opracowuje również poziomy interfejs dla iPada, ale może on nie być gotowy do uruchomienia w ‌iOS 17‌, a firma pracuje również nad tanim tabletem, który magnetycznie przyczepiałby się do ścian i stojaków, aby służyć jako hub inteligentnego domu.

‌iOS 17‌ zostanie zaprezentowany 5 czerwca podczas prezentacji otwierającej Worldwide Developers Conference 2023.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx