sobota, 18 maja

Firma Apple wprowadziła wczoraj zaktualizowane wytyczne do App Store, które zapewniają pożądaną funkcję, której programiści i klienci potrzebowali przez jakiś czas – bezpłatne opcję próbną dla wszystkich aplikacji.

Zmodyfikowane wytyczne w wersji 3.1.1 mówią, że aplikacje mogą teraz oferować bezpłatny okres próbny w oparciu o bezpłatne opcje zakupu w aplikacji, które tymczasowo odblokują funkcjonalność aplikacji. Na przykład, będziesz mieć możliwość dokonania zakupu w aplikacji za zero złotych, aby odblokować bezpłatny okres próbny, który trwa przez określony czas, zwykle od kilku dni do tygodnia lub dwóch.

Dzięki tej zmianie wszystkie aplikacje w sklepie App Store będą mogły posiadać bezpłatny okres próbny dla swoich klientów, jeśli oczywiście deweloperzy zdecydują się na wdrożenie tej funkcji.

Przed aktualizacją wytycznych, bezpłatne okresy próbne dla aplikacji w App Store były dostępne tylko dla aplikacji opartych na subskrypcji, w których trzeba było zgodzić się na comiesięczne lub tygodniowe płatności, aby uzyskać dostęp do bezpłatnego okresu próbnego.

Brak bezpłatnych wersji próbnych aplikacji jest poważnym zarzutem zarówno w sklepie dla iOS jak i Mac App Store, a szczególnie w Mac App Store, gdzie aplikacje są często droższe i oferują szerszą funkcjonalność, którą klienci mogą chcieć przetestować przed dokonaniem zakupu często za wysokie pieniądze.

Firma Apple wdrożyła kilka innych zmian w swoich wytycznych, w tym ograniczenia dotyczące aplikacji subskrypcyjnych, które próbują wyłudzać pieniądze od użytkowników oraz nowe reguły dla aplikacji do zdalnego tworzenia obrazu takich jak Steam Link.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx