wtorek, 29 listopada

Jednym z głównych powodów, dla których wiele z Was przeniosło się na komputery Apple i jego system operacyjny OS X  jest przekonanie, że oprogramowanie to jest bardziej bezpieczne niż jego największy rywal Windows. Jednak Eugene Kaspersky, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Kaspersky, jednej z wiodących w branży bezpieczeństwa antywirusowego, uważa, że ​​Apple jest „10 lat za Microsoftem w zakresie bezpieczeństwa” i musi inwestować więcej w audyt bezpieczeństwa dla swojego oprogramowania.

Po „sukcesie” w jakim trojan Flashback niedawno zaatakował ponad 600 000 komputerów Mac, Kaspersky uważa, że ​​to tylko kwestia czasu, zanim cyberprzestępcy stworzą „coraz bardziej” złośliwe oprogramowania dla Mac. Przewiduje także, że Apple może wkrótce napotkać „te same problemy co firma Microsoft miała dziesięć lub 12 lat temu”.

Słynny system operacyjny Microsoftu Windows XP był podatny na wiele poważnych zagrożeń bezpieczeństwa, które zmusiły firmę do wydania Service Pack’a 2, który znacznie poprawił oprogramowanie pod względem bezpieczeństwa. Kaspersky wierzy, że Apple musi teraz dokonać zmian w aktualizacjach własnych wersji systemu Mac OS X, spędzając więcej czasu na zapewnieniu bezpieczeństwa dla każdego wydania.

Apple dość szybko rozwiązywał problemy związane z lukami w zabezpieczeniach – chociażby z trojanem Flashback – w przeszłości, a firma wprowadzi wkrótce kolejne wydanie OS X – Mountain Lion, który zaoferuje nową funkcję o nazwie Gatekeeper, przeznaczoną do zapobiegania infekcjom złośliwego oprogramowania na komputerze Mac.

Oczywiście, można argumentować, że twierdzenia Kaspersky’iego są przesadzone jednak zachęcamy do zakupu programu antywirusowego dla komputera Mac. Nie ma wątpliwości, że szkodliwe oprogramowanie staje się problem dla użytkowników komputerów Mac, i że musimy brać go poważnie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx