poniedziałek, 17 czerwca

Od jakiegoś czasu coraz częściej słyszymy, że nowy iPhone 5 może posiadać większy niż dotychczas ekran. Pojawiające się plotki mówią o wyświetlaczu 4 calowym. Dziś, dwa niezależne źródła po raz kolejny potwierdziły te doniesienia. Na stronach The Wall Street Journal i agencji Reuters pojawiły się raporty według których Apple rzeczywiście przygotowuje się do wprowadzenia większych ekranów do następnej generacji iPhone’a. 

W artykule The Wall Street Journal czytamy:

Apple, który planuje wypuszczenie nowej generacji iPhone’a jeszcze w tym roku, złożył zamówienia na wyświetlacze u swoich  azjatyckich dostawców. Ludzie zaznajomieni z sytuacją twierdzą, że są one większe niż te stosowane w obecnych iPhone’ach istniejących od 2007 roku. Mają rozmiar co najmniej 4 cali przekątnej w porównaniu z 3,5 cala w najnowszym iPhone’ie 4S. Produkcja takich wyświetlaczy ma się rozpocząć już w przyszłym miesiącu.

Natomiast agencja Reuters informuje:

Nowe ekrany iPhone’a będą mierzyć 4 cale od narożnika do narożnika, podają źródła. To stanowiło by około 30-procentowy wzrost obszaru wyświetlania, przy założeniu, że Apple utrzyma proporcjonalnie inne wymiary. Apple wykorzystuje obecnie 3,5-calowe ekrany wprowadzone wraz z premierą iPhone’a w 2007 roku.

Mówi się, że decyzja Apple o zwiększeniu rozmiaru ekranu iPhone’a 5, jest prawdopodobnie spowodowana rosnącą konkurencję ze strony coraz większych urządzeń takich jak Samsung czy HTC. Konkurując z telefonami z systemem Android, których zakres wielkości ekranów sięga aż do 5,3 cali, użytkownicy iPhone’ów oczekują czegoś więcej poza wyświetlaczem Retina.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx