piątek, 12 lipca

W serwisie Weibo pojawiło się zdjęcie rzekomego slajdu z wewnętrznej prezentacji chińskiego operatora komórkowego, które potencjalnie ujawnia konwencję nazewnictwa dla zbliżających się iPhone’ów oraz możliwe szczegóły cenowe.

Po raz pierwszy zauważony przez japoński blog technologiczny MacOtakara, slajd China Mobile odnosi się do większego, 6,5-calowego iPhone’a OLED, jako „iPhone’a XS Plus”, rzucając cień na wcześniejsze twierdzenia, że większy iPhone z wyświetlaczem OLED ma nazywać się „iPhone XS Max”. Tymczasem 6.1-calowy iPhone LCD określany jest mianem „iPhone XC”.

Poprzednio Apple użył nomenklatury z nazwą”C” dla iPhone’a 5C z 2013 roku, który był wyceniany taniej niż flagowa seria iPhone’a 5 i wyposażony był w plastikową tylną obudowę dostępną w kolorach niebieskim, zielonym, żółtym, białym i różowym.

Szanowany analityk Apple, Ming-Chi Kuo, spodziewa się, że iPhone 6,1 cala będzie dostępny w kolorze czerwonym, niebieskim, pomarańczowym, szarym i białym, natomiast modele iPhone’a 5,8 i 6,5 calowego będą dostępne w trzech kolorach – przypuszczalnie srebrnym, szarym i złotym.

Jeśli chodzi o ceny, które obejmują 17 procent chińskiego podatku od sprzedaży, to na slajdzie widać, że wyglądają one następująco: „iPhone XS” to 7388 juanów (1079 dolarów), „iPhone XS Plus” to 8388 juanów (1225 dolarów), a tańszy „iPhone XC” to 5888 juanów (860 dolarów). Po odjęciu podatku, ceny w USA wyglądałyby w przybliżeniu odpowiednio 900 dolarów, 1015 dolarów i 700 dolarów.

Podobne wycieki rzekomo pochodzące z China Mobile były w przeszłości dokładne, ale obecnie nie można zweryfikować, czy slajd jest prawdziwy. Na pewno wszystkiego dowiemy się już w środę, 12 września, kiedy to odbędzie się konferencja „Gather Round” firmy Apple. Oprócz nowych iPhone’ów spodziewamy się również przeprojektowanych modeli iPada Pro i Apple Watch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx