wtorek, 23 lipca

Od czasu pojawienia się iOS 5 dla iPhone’a i iPada użytkownicy zaczęli zauważać nowe, ciekawe zachowanie: ikony aplikacji nagle zaczynały „Czyszczenie…” . Dobrym na to przykładem jest Facebook czy Instapaper. Nawet Twitter to robi. Ale co to właściwie oznacza?

Długo można by się zastanawiać, a odpowiedź jest w sumie prosta. Jak się okazuje, proces ten służy w iOS 5 usuwaniu pamięci cache i plików tymczasowych, aby kopia zapasowa była jak najmniejsza … idealna do zapisania w iCloud lub na komputerze za pośrednictwem iTunes i synchronizacji przez WiFi.

Serwis TiPB podaje bardzo konkretne informacje:

Od uruchomienia iCloud i opcji synchronizacji przez Wi-Fi stało się ważne, aby zachowywać dane aplikacji jak najczystsze. W związku z tym kopie zapasowe są jak najbardziej optymalizowane abyśmy nie musieli czekać kilka minut lub godzin na cały proces archiwizacji niepotrzebnych danych.

I tak, to jest ten sam powód, dlaczego w iOS 5.0 aplikacje takie jak Instapaper czasami tracą wszystkie zbuforowane lokalnie artykuły.

I wszystko jasne! Nie ma się czym martwić. Jest to jedna z funkcji iOS 5 oczyszczająca go od czasu do czasu ze zbędnych toksyn .

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx