poniedziałek, 4 marca

Coroczna impreza Disneya D23 Expo, która rozpoczęła się w piątek w Anaheim, ujawniła więcej szczegółów na temat nadchodzącej usługi przesyłania strumieniowego Disney+.

Według CNET Disney+ będzie kosztował w Stanach Zjednoczonych 6,99 dolarów miesięcznie i zapewni abonentom możliwość strumieniowego przesyłania na cztery urządzenia jednocześnie, z zawartością wysokiej rozdzielczości 4K bez dodatkowych kosztów.

Wygląda więc na to, że serwis może być wysoce konkurencyjny w stosunku do Netflix, który podniósł w tym roku cenę podstawową do 9 dolarów. Netflix pobiera także od abonentów 13 dolarów za transmisję strumieniową w wysokiej rozdzielczości na dwóch urządzeniach oraz 16 dolarów za jakość 4K i cztery urządzenia jednocześnie.

Oczywiście w ciągu dziewięciu lat Netflix zbudował dużą bibliotekę treści, działając jako usługa przesyłania strumieniowego, ale Disney ma olbrzymie zasoby o ustalonej własności intelektualnej i uruchamia swoją platformę z ponad 500 filmami fabularnymi i ponad 7500 programami, w tym z całą biblioteką Pixar i mnóstwem oryginalnych treści.

Nowe odcinki swoich własnych produkcji Disneya będą wydawane co tydzień, w przeciwieństwie do tendencji Netflixa na jednoczesne wydawanie całych sezonów za jednym razem, a abonenci usługi będą mogli skonfigurować do siedmiu różnych profili użytkowników (Netflix pozwala na maksymalnie cztery).

Premiera Disney+ planowana jest na 12 listopada, a serwis będzie dostępny do oglądania na Apple TV (modele obsługiwane przez tvOS), iPadzie i iPhonie z pobieraniem offline obsługiwanym na urządzeniach mobilnych.

Ta jesień będzie bitwą na platformy streamingowe ponieważ Apple TV+, nowa usługa telewizji strumieniowej Apple, również ma wystartować w listopadzie.

Apple TV+ będzie oferować wszystkie oryginalne programy telewizyjne i filmy Apple, które są w fazie rozwoju, a Apple wydał na nie ponad 6 miliardów dolarów. Niewiele wiadomo o Apple TV+, ale będzie on dostępny na wszystkich urządzeniach, na których dostępna jest aplikacja TV.

Przypominamy, że oba serwisy będą dostępne rownież w Polsce.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx