sobota, 24 października

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wspiąć się po tytuł TOP 25  aplikacji iOS w App Store? Według najnowszego raportu Inside Mobile Apps niektórzy deweloperzy iOS wykorzystują do tego download boty, kupując własne aplikacje i manipulując czołową listą App Store.

Oprogramowanie takie było używane przez ponad 12 miesięcy, a firmy świadczące tego typu usługi pobierały opłaty sięgające 15 tysięcy dolarów za jednorazowe pozycjonowanie aplikacji. Praktyka ta nie jest bynajmniej jakąś tajemnicę. Według raportu, jest dobrze znana wśród społeczności deweloperów iOS:

„To niezwykłe, jak powszechnie znane jest zjawisko fałszywych botów do pobierania aplikacji w całej społeczności deweloperów iOS. Boty i zautomatyzowane programy były używane przez ponad rok, aby pobrać aplikacje, dopóki nie osiągnie ona szczytu listy App Store, gdzie może zostać dostrzeżona przez prawdziwych użytkowników.
Każdy duży gracz wiedział o nich, ale nigdy nie mógł ostatecznie udowodnić jego istnienia, ponieważ większość deweloperów pnących się w górę mówi, że nigdy nie ma z tym nic wspólnego.”

Micah Adler, Prezes Zarządu Fiksu, opisuje praktykę jako „znany sekret”.Jego firma otrzymała propozycję wypromowania swoich aplikacji. Mimo tego, że liczba pobrań wzrosła, to okazało się, że użytkownicy nawet nie uruchomili programu.

Apple zapowiedział walkę z nieuczciwym promowaniem aplikacji. Deweloperzy, którzy będą sztucznie podnosić miejsce swoich aplikacji w rankingach, zostaną usunięci z Apple Developer Program. Jednak mimo ostrzeżeń Apple’a, jest prawdopodobne, że niektórzy deweloperzy będą nadal korzystać z tych usług. I jak zauważył serwis The Verge, to stawia pytanie jak dużo realnych użytkowników rzeczywiście pobiera te „popularne” tytuły z App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x