poniedziałek, 4 marca

W zeszłym tygodniu Nokia ogłosiła, że wprowadzi rozszerzenie swoich usług mapowania także na system iOS wraz z nową, darmową aplikacją. Aplikacja HERE Maps pojawiła się dziś w nocy obiecując tryb offline, transport publiczny i kierunki spacerowe.

„HERE Maps pomaga poczuć Ci się jak miejscowy, gdziekolwiek jesteś. Zobacz gdzie jesteś, wyszukaj i odkrywaj miejsca w pobliżu i zobacz je na żywo. Zbieraj miejsca warte zapamiętania lub do odkrycia później. Poznaj nowe miejsca i dowiedz się od razu jak się tam dostać na piechotę, samochodem lub środkami transportu publicznego. HERE Maps opiera się na światowej klasy danych kartograficznych NAVTEQ używanych w 90% samochodowych systemów nawigacyjnych na świecie.”

Serwis The Verge spędził trochę czasu z nową aplikacją i odniósł mieszane wrażenia:

„Oczywiście jest to pierwsza odsłona map Nokii na kliencie iOS i pod wieloma względami jest bardziej funkcjonalna niż natywny klient Apple Mapy, ale na razie, wiele dodatkowych funkcji nie działa tak dobrze, jak powinny.”

I nie sposób się z tym nie zgodzić. Nam nie udało się np. uruchomić trybu głosowego w nawigacji i kilkakrotnie pokazywał się błąd pobierania pliku językowego. Jednak Ci, którzy narzekali na mapy od Apple mają teraz okazję przetestować konkurencję.

Aplikacja Nokii HERE Maps jest dostępna do pobrania za darmo w App Store.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx