niedziela, 19 maja

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej plotek na temat nowej generacji iPada. Tym razem dowiedzieliśmy się, że Apple być może zaoferuje trzy wersje swoich popularnych tabletów w 2012 roku, powtarzając taki sam sceneriusz jak w przypadku iPhone’a. Tech gigant może wprowadzić iPada 3 z ekranem Retina o wysokiej rozdzielczości, a także iPada 2S dla klientów potrzebujących większej prędkości, oraz pozostawiając iPada 2 jako tańszą wersję modelu.

Analityk Barclays Capital – Ben Reitzes – utrzymują przekonanie, że iPad 3 pojawi się w marcu 2012 roku. Tablet ma być wyposażony w ekran typu Retina, system rozpoznawania głosu Siri i oczywiście szybszy procesor. Według Reitzesa, oprócz iPada 3 Apple zaprezentuje również odświeżonego iPada 2 (pod nazwą iPad 2S), który poza brakiem ekranu Retina, specyfikacją nie będzie odbiegać od iPada 3.
To jednak nie koniec. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku iPhone’a 3GS po premierze iPhone’a 4S, Apple dalej ma oferować aktualny 16-gigabajtowy model iPada 2 (którego cena ma oscylować w granicach 250-300$), w chwili gdy iPad 3 znajdzie się już na sklepowych półkach.

Wcześniej pojawiały się doniesienia sugerujące o problemach Apple przy zwiększeniu rozdzielczości ekranu i jednoczesnym wydłużeniu pracy nowego tabletu na baterii i ponownym uczynieniu go cieńszym od poprzednika. Rozwiązaniem tej kwestii ma być umowa z firmą Sharp, która ma rzekomo gwarantować Apple matryce LCD wykonane w zmodyfikowanej technologii IGZO. Ekrany takie mają zapewniać rozdzielczość 330 DPI i nie wymagają dodatkowego podświetlenia.

Analityk szacuje, że Apple będzie sprzedawać 13,9 mln iPadów w bieżącym kwartale, jednak liczba ta może być w rzeczywistości niższa. Poinformował on również inwestorów, że w trakcie fiskalnego 2012 roku, ogólna sprzedaż iPada wzrośnie o 47%, do prawie 48 milionów sztuk, z 32,4 miliona sztuk w 2011 roku fiskalnym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx