wtorek, 18 czerwca

W ostatnim czasie pojawiło się naprawdę dużo różnego rodzaju zdjęć części nowego iPhone 5, które wyciekły z chińskich fabryk Apple. Ale jedna, która do tej pory nie pokazała się na zdjęciach z przecieków to nowy procesor. Mamy wątpliwości, czy nowy iPhone 5 będzie korzystać z tego samego chipa A5X z jakiego korzysta Nowy iPad, czy będzie to całkowicie nowy procesor A6.

Najnowsze przecieki części trochę ten obraz rozjaśniają. Serwis 9to5Mac opublikował kilka zdjęć płyty głównej iPhone’a 5, zarówno przed, jak i po dodaniu nowego procesora. Te ostatnie są najbardziej interesujące, bo jeśli przyjrzeć się bardzo uważnie to na procesorze można zauważyć opis „A6”.

Jeśli zdjęcie jest rzeczywiście prawdziwe, iPhone 5 będzie pierwszym urządzeniem iOS, które uzyska procesor A6, którego specyfika jest obecnie tajemnicą. Jego poprzednik, iPhone 4S, posiada dwurdzeniowy procesor A5, a nowy iPad chip A5X, który jest prawie dokładnie taki sam, ale z szybszą grafiką wymaganą do obsłużenia jego większego wyświetlacza.

Istnieje możliwość, że procesor A6 może być czterordzeniowym chipem, który pozwoliłby iPhone’owi 5 konkurować z najnowszymi modelami m.in. Samsunga, HTC i LG. Ale dopóki Apple nie poinformuje o tym oficjalnie, nie będziemy mieć pewności.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx