środa, 15 września

W czerwcu Apple zaprezentował iMessage, jedną z najważniejszych nowych funkcji w nadchodzącym nowym systemie iOS 5.

iMessage jest ujednoliconą usługą wiadomości dla iPhone’a, iPada i iPoda Touch, która pozwala użytkownikom na wysyłanie wiadomości SMS i MMS przez Wi-Fi i 3G wraz z potwierdzeniem dostarczenia w czasie rzeczywistym. Apple oficjalnie wtedy powiedział, że nie ma sposobu, aby iMessages obsługiwał urządzenia inne niż iOS w tym komputer Mac.

Dziś jeden z deweloperów ujawnił serwisowi MacRumors, że istnieją dowody na to, że Apple rozpoczął pracę nad wsparciem iMessage w komunikatorach iChat dołączanych do oprogramowania OS X Lion.

W kodzie programu iChat OS X Lion, są dwie nowe linie (przedstawione poniżej):

@ interface IMMessage: NSObject
{
IMHandle * _sender;
IMHandle * _subject;
NSAttributedString * _text;
NSString * _plainBody;
NSDate * _time;
NSDate * _timeDelivered;
NSDate * _timeRead;

„TimeDelivered” i „timeRead” to linie wskazujące na śledzenia dostawy i potwierdzeń odczytu dla wiadomości błyskawicznych. Cechy te jednak nie są obsługiwane w żadnej wersji iChat, podczas gdy te same funkcje dostępne są w protokole iMessage. Te właściwości również nie występuje w poprzednich wersjach programu iChat przed OS X Lion. Uważamy, że jedynym powodem pojawienia się tych wpisów jest zbudowanie kompatybilności z nowym protokołem iMessage.

Dodanie obsługi iMessage w iChat OS X Liona pozwoli użytkownikom iOS 5 i użytkownikom Maców łatwo wysyłać do siebie wiadomości tekstowe w czasie rzeczywistym. Nie byłoby nic dziwnego w dodaniu takiej krzyżowej zgodności pomiędzy Macami a produktami iOS. Apple w podobny sposób wprowadził funkcję FaceTime, która po premierze w iOS 4 została udostępniona potem użytkownikom komputerów Mac.

iMessage dla iOS nie został jeszcze uruchomiony i będzie częścią iOS 5, który ukaże się jesienią tego roku. Nie jest jasne, czy i kiedy Apple wprowadzi wsparcie iMessage dla iChat, ale wydaje się że prace już się rozpoczęły.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x