poniedziałek, 25 września

Niektórzy użytkownicy przekonują, że dokładność czytnika linii papilarnych Touch ID, jednej z głównych nowych funkcji niedawno wypuszczonego iPhone’a 5S osłabia się po jakimś czasie.

Według niektórych długich wątków na stronie wsparcia technicznego firmy Apple, Touch ID zachowuje się nieprawidłowo, a użytkownicy muszą resetować swoje zapisane odciski palców w celu skalibrowania ich od początku.

Deweloper Dr. Drang doświadczył tego samego problemu:

Używam Touch ID ponieważ mam iPhone’a 5S od połowy października. Ogólnie rzecz biorąc, podoba mi się i uważam, że jest znacznie szybszą metodą na odblokowanie telefonu niż dawna przez wpisywanie hasła, ale byłem już zmuszony do już dwukrotnego wprowadzania moich odcisków palców. Wiem, że to brzmi nieprawdopodobnie, ale rozpoznawanie moich odcisków maleje z czasem.

Zeskanowałem ponownie swoje odciski w ten weekend i od tego czasu Touch ID jest niezwykle szybki i dokładny. Jest dokładnie taki jak wtedy, kiedy pierwszy raz konfigurowałem 5S, i tak jak to było kilka tygodni później, kiedy po raz pierwszy skanowałem palce ponownie.  Tuż przed każdym powtórnym skanowaniem jestem tak sfrustrowany, że chciałbym rzucić tym telefonem.

Przyczyny zmniejszającej się dokładności czujnika są nieznane. Jest prawdopodobne, że wynikają z nagromadzenia się zanieczyszczeń z palców na czujniku, ponieważ zresetowanie odcisków palców w ustawieniach wydaje się rozwiązywać problem. Nie doświadczyłem tego problemu, więc można założyć, że nie dotyczy wszystkich właścicieli iPhone’a 5S.

Mam nadzieję, że problem jest kwestią oprogramowania, a nie kwestia sprzętu i zostanie poprawiony wcześniej niż później. Jeśli zauważyliście u siebie podobne objawy dajcie znać w komentarzach.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kamil
kamil
9 lat temu

Jak fantastycznie że ktoś o tym napisał, bo wydawało mi się że tylko ja mam ten problem. Absolutnie podpisuje się pod artykułem, Mi również z czasem znacząco spadło rozpoznawanie mojego palca. rzeczywiście, kalibracja na nowo poprawila sytuacje, ale znowu ilosc wykryć na ilośc przyłożeń palca się zmniejsza. Również jestem sfrustrowany, kiedy musze po 5 razy inaczej przykladac palec zeby odblokowac( bo skoro jest ta funkcja, to czlowiek nie chce uzyc kodu do odblokowania. jak jest to ma dzialac), a na koncu i tak musze ten kod wprowadzić. podpinam się absolutnie do postu.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx