piątek, 3 lutego

We wczesnych wersjach beta iOS 5 informowano, że system operacyjny zyskał nową funkcjonalność do utworzenia stacji AirPort w sieci lokalnej. AppleInsider pokazał zrzut ekranu z tej funkcji, i napisał:

„Korzystając z sieci Wi-Fi, pojawia się nowa opcja: „Konfigurowanie stacji bazowej AirPort …” W ustawieniach Time Capsule, użytkownicy mają możliwość tworzenia sieci Wi-Fi wraz z hasłem, lub opcję „Zrób coś innego.” Wybierając drugą opcję użytkownik ma możliwość dołączenia do istniejącej sieci, lub do zastąpienia stacji bazowej. Użytkownicy otrzymują również odpowiedni komunikat o błędach lub informację na temat sposobu rozwiązania wszelkich kwestii bezpośrednio z poziomu ustawień iOS „.

Jak zauważył jeden z użykowników Twittera, wydaje się, że Apple przygotowuje się do wypuszczenia specjalnej aplikacji AirPort Utility dla iOS, która powinna wkrótce być dostępna w App Store. Być może zobaczymy ją już w przyszłym tygodniu po oficjalnej premierze iOS 5. W iOS 5 GM przycisk o nazwie „Zarządzaj tą siecią” w ustawieniach WiFi dla sieci AirPort pyta użytkownika, czy chce pobrać AirPort Utility z App Store. W oknie dialogowym uruchamia łącze iTunes, które nie jest jeszcze aktywne, aby pobrać aplikację w sklepie.

Nie wiadomo, czy iOS 5 będzie miał podstawowe funkcje konfiguracji AirPort wbudowane, czy też funkcje te z wczesnych wersji beta zostały przeniesione do pobrania osobno z App Store. Jedną z kluczowych cech iOS 5 jest PC free, zestaw narzędzi, który pozwala właścicielom iOS skonfigurować swoje urządzenie bez użycia komputera Mac lub PC. Możliwość konfigurowania sieci AirPort bezpośrednio z telefonu iPhone lub iPad z pewnością byłaby tego dobrym dopełnieniem. IOS stałby się wtedy niezależny od komputerów stacjonarnych. Nowy iOS 5 i iCloud zadebiutują już w najbliższą środę 12 października. Tego samego dnia Apple szykuje się do wydania innej zapowiadanej aplikacji – Cards.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx