sobota, 24 października

DigiTimes donosi, że Apple planuje wypuścić tańszego MacBook’a Air w trzecim kwartale tego roku, ustalając jego wyjściową cenę na 799 dolarów z obecnych 999 dolarów. Ruch ten jest podobno skierowany w kierunku „Ultrabooków” Intela, który forsuje tanie, ultracienkie notebooki.

Producenci Ultrabooków do tej pory starali się dopasować lub pobić ceny MacBook’a Air. Intel wciąż pozostaje zaangażowany w tą inicjatywę i pracuje z producentami nad kontynuacją obniżek cen.

Nie jest jasne, jak firma Apple pozwoliłaby osiągnąć obniżkę 200 dolarów na MacBook’u Air, biorąc pod uwagę nacisk firmy na utrzymanie wysokich marż zysku. Oczywiście ceny półprzewodnikowych dysków używanych w MacBook’ach Air będą nadal spadać, ale Apple prawdopodobnie ma ograniczoną swobodę obniżek cen. A biorąc pod uwagę dobre wyniki MacBooka Air w walce z Ultrabookami nie jest oczywiste czy Apple będzie nawet widział potrzebę obniżenia cen swoich modeli.

Digitimes ma dość mieszaną rekomendację w odniesieniu do plotek Apple, mimo że czasem oferował dość dokładny wgląd w podstawowe źródła z łańcucha dostaw firmy Apple. W niedawnych publikacjach informował o produkcji cieńszych 13-calowych i 15-calowych MacBook’ów Pro, jak również sugestie, że Apple rozważa wypuszczenie 14-calowych MacBook’ów Air na rynek azjatycki.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x