sobota, 28 stycznia

Przeciętny użytkownik iPhone’a korzysta ze swojego urządzenia przez około cztery lata i po takim czasie dokonuje jego wymiany. Według analityka Bernstein Toni Sacconaghi, okres ten uległ wydłużeniu w stosunku do ubiegłego roku czyli 2018. 

W notatce dla inwestorów uzyskanej przez CNBC, Sacconaghi mówi, że użytkownicy czekają obecnie dłużej na wymianę na nowszy model, co może oznaczać kłopot dla Apple.

„Cykle wymiany wydłużają się … bardzo dużo”, powiedział Sacconaghi, zauważając, że ludzie używają swoich iPhone’ów dłużej między innymi z powodu programu wymiany baterii Apple, zmian w dopłatach dla operatorów i wyższych cen urządzeń.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, potwierdził to samo ogłaszając ostatnie wyniki finansowe. „Nasi klienci trzymają swoich starszych iPhone’ów nieco dłużej niż w przeszłości” – powiedział Cook.

Szacuje się, że 16% osób z istniejącej bazy Apple kupi nowego iPhone’a w 2019 roku, a Sacconaghi nie wierzy, że oferta firmy w 2020 będzie stymulować przyspieszenie cykli wymiany iPhone’a.

Analitycy przewidują, że pomimo rosnącej w ubiegłym roku o 9% bazy użytkowników iPhone’a, liczba sprzedanych jednostek spadnie o 19% w roku podatkowym 2019. Jednak Sacconaghi ostrzega, że istnieje „sporo niewiadomych” mających wpływ na sprzedaż. Należą do nich osoby kupujące telefon na rynku wtórnym, osoby rezygnujące z iPhone’a na rzecz Androida i zauważa, że „modelowanie bazy użytkowników iPhone’a to zarówno sztuka jak i nauka”.

Chociaż Apple przestał ujawniać jednostkową sprzedaż iPhone’ów, poinformował tylko o istniejącej bazie 900 milionów urządzeń iPhone, które są w tej chwili w użyciu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx