poniedziałek, 15 sierpnia

Najnowszy flagowy produkt Apple, iPhone X, ma obecnie najlepszą dostępną na rynku kamerę w smartfonie wynika z najnowszych rankingów opublikowanych w tym tygodniu przez Consumer Reports.

Co więcej, urządzenia Apple zajęły większość miejsc na liście 10 najlepszych smartfonów z listy Consumer Reports, z iPhone’em 8 i iPhone 8 Plus po iPhone’ie X. iPhone 7, 7 Plus i 6 Plus również znalazły się w pierwszej dziesiątce.

Wypuszczony na rynek w listopadzie iPhone X ma dwa 12-megapikselowe obiektywy tylne ustawione w orientacji pionowej, jeden to obiektyw szerokokątny z przysłoną f/1,8 i teleobiektyw z przysłoną f/2,4. Obiektywy te są połączone z unikatowymi dla Apple funkcjami, takimi jak zaprojektowany przez Apple procesor sygnału obrazu z zaawansowaną obróbką pikseli, ulepszonymi filtrami kolorów, lepszym czujnikiem, szybszym autofokusem i optyczną stabilizacją obrazu zastosowaną po raz pierwszy w iPhone’ie zarówno dla teleobiektywu, jak i obiektywu szerokokątnego .

Tylny aparat iPhone’a X jest połączony z przednim systemem kamery TrueDepth, który umożliwia korzystanie z funkcji takich jak tryb portretowy dla selfie, który rozmywa tło obrazu selfie i odróżnia go od iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus.

Apple wykonał również sporo pracy nad oprogramowaniem, które stanowi uzupełnienie oferty kamer na iPhone’ie X, wprowadzając funkcje takie jak oświetlenie portretowe, które pozwala dodawać efekty wizualne o jakości studyjnej do zdjęć. Efektem wszystkich tych funkcji jest najlepsza kamera, która została dotąd wprowadzona do iPhone’a, a także bardzo wysoko oceniana w recenzjach i ocenach.

Fotograf Austin Mann powiedział, że kamera iPhone’a X była „najbardziej ekscytującym” ulepszeniem, jakie widział od czasu przejścia z telefonu Blackberry 7230 na pierwszego iPhone’a w 2007 roku. Strona z zdjęciami DxO dała aparatowi iPhone’a X wynik 97 , wyższy niż jakiemukolwiek innemu iPhone’owi, podczas gdy DPReview, inna znana strona z recenzjami fotografii powiedziała, że jest on w stanie osiągnąć „nadzwyczaj imponujące” wyniki.

Smartfony Apple od dawna są jednymi z najczęściej używanych i popularnych aparatów fotograficznych, które znajdują się na szczycie listy najpopularniejszych aparatów Flickr od wielu lat. Popularność iPhone’a jako urządzenia fotograficznego pobudziła firmę Apple do ciągłego ulepszania jakości zdjęć przy każdym nowym modelu, a jakość zdjęć iPhone’a jest teraz w punkcie, w którym zbliża się do oferowania efektów, jakie można uzyskać za pomocą aparatu DSLR.

Obecna lista Consumer Reports nie obejmuje telefonów Galaxy S9 i Galaxy S9+, a na pewno będzie bardzo ciekawe zobaczyć, jak najnowsze urządzenia Samsung zmierzą się z iPhonem X. W obu najnowszych smartfonach Samsunga zastosowano 12-megapikselowe obiektywy Dual Aperture z przysłonami f/1.5 oraz f/2.4, z soczewkami zdolnymi do przełączania się między tymi dwoma przysłonami w zależności od warunków oświetlenia.

https://www.youtube.com/watch?v=5_-NKRVn7IQ

Ta funkcja podwójnej przysłony jest przydatna do znalezienia równowagi między jakością światła i obrazu. Obiektyw f/1.5 jest przydatny w warunkach słabego oświetlenia, ponieważ pozwala uzyskać więcej światła, ale z szerszym otworem przysłony dochodzi do kompromisu w ostrości obrazu w niektórych obszarach zdjęcia. Dlatego też w warunkach, w których oświetlenie jest lepsze, obiektyw f/2.4, który jest również dołączony, zapewnia bardziej wyraźny obraz o wyższej jakości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx