wtorek, 27 lutego

test zgninania iPhone 6

W zaledwie dzień po oświadczeniu jakie firma Apple wydała w sprawie skarg, że iPhone 6 Plus wygina się w kieszeni użytkownika, Consumer Reports opublikował swoje wyniki badań dotyczące wyginania się nowych telefonów Apple. Podsumowując, wyniki pokazują, że nowe telefony są o wiele wytrzymalsze niż sugerują to niektóre zeznania z ostatnich kilku dni.

Aby przetestować telefony, Consumer Reports poddał je „testowi zginania trzypunktowego”, w którym każdy telefon został podparty na dwóch końcach i poddany sile w trzecim punkcie. Testy przeprowadzone zostały także u konkurentów takich jak HTC One (M8), Samsung Galaxy Note 3, LG G3 i iPhone 5.

W badaniu Consumer Reports poddano iPhone’a 6 i 6 Plus o wiele większemu naciskowi niż testował je Apple (55 funtów czyli ok.25 kg). Początkowo zastosowano nacisk 10 funtów (ok. 4,5 kg) przez 30 sekund, a następnie odpuszczono go. Potem podnoszono nacisk o kolejne 10-funtów do momentu kiedy zauważono pierwsze odkształcenia telefonu. Test dla każdego telefonu kończono w momencie, kiedy zauważono obluzowanie ekranu od obudowy.

Wyniki pokazały, że iPhone 6 Plus jest wytrzymalszy od iPhone’a 6 i zaczyna się odkształcać po użyciu siły 90 funtów (ponad 40 kg) a jego ekran oddzielił się od obudowy po użyciu siły 110 funtów (ok. 50 kg). IPhone 6 zaczął się odkształcać przy użyciu siły 70 funtów (ok. 31 kg), a rozpadł się przy użyciu siły 100 funtów(ok. 45 kg). HTC One (M8) wypadł najgorzej w teście Consumer Reports, odkształcając się przy sile 70 funtów i rozpadając przy użyciu siły 90 funtów.

CRO_Electronics_Bent_White_iPhone_09-14

LG G3 zaczął się deformować i rozpadł przy użyciu siły 130 funtów, podczas gdy iPhone 5 zdeformował się dopiero przy sile 130 funtów i rozpadł przy użyciu siły 150 funtów(ok.68 kg). Galaxy Note 3 także odkształcił się i rozpadł przy użyciu siły 150 funtów. Consumer Reports zauważa, że ​​gdy inne telefony, takie jak iPhone 6 i HTC One, nadal działają po deformacji i rozwarstwieniu ekranu od obudowy to Note 3 przestał działać od razu.

W podsumowaniu, magazyn zauważa, że ​​choć żaden z testowanych telefonów nie był niezniszczalny, to wszystkie testowane urządzenia powinny bez problemu wytrzymać trudy codziennego użytkowania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
theBeast
theBeast
9 lat temu

no tak, gość z Unbox Therapy to kawał zwierzaka przecież 😉 Testował iphone jako pierwszego i stracił tyle siły,że testując pozostałe telefony już nie był w stanie przyłożyć podobnego obciążenia. Dlatego HTC M8 w jego rękach nie uległ zniszczeniu.. Przyjmijcie z honorem na klatę fani apple to,że wyczekiwany iphone się wygina, gdy jest używany w nieodpowiedni sposób. Te wszystkie artykuły mające udowodnić,że tak nie jest są już żenujące. Jak kupię Mercedesa i będę wyłamywał w nim drzwi to też się urwą pewnie. Tylko po co to robić? Szanuję swoje pieniądze i swoją pracę, więc jak wydaję znaczną część pensji na… Czytaj więcej »

Arbo
Arbo
Reply to  theBeast
9 lat temu

Tylko, że chodzi o to, że ludziom się w kieszeniach wyginają i od tego się wszystko zaczęło -.-

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx