czwartek, 18 lipca

Reuters informuje, że firma Intel potwierdziła, że nie spodziewa się, iż ich chipy 5G trafią do produktów konsumenckich do 2020 roku.

Intel Corp poinformowali w piątek, że chipy modemów 5G nie pojawią się w telefonach komórkowych do 2020 roku, co zwiększy prawdopodobieństwo, że ich największy klient, Apple, będzie ponad rok w tyle z dostarczeniem urządzenia, które korzysta z szybszych sieci.

Plany firmy Intel są ściśle powiązane z planami produktowymi firmy Apple ze względu na fakt, że Apple polega na układach Intela dla modemów iPhone’a. Z wcześniejszym dostawcą, firmą Qualcomm, Apple nie zgadzał się z powodu toczącej się legalnej bitwy między obiema firmami. W rzeczywistości Qualcomm podobno nie chciał sprzedawać swoich chipów firmie Apple z powodu konfliktu.

To sprawiło, że Apple wybrał Intela do swoich modemowych chipów w najnowszej linii iPhone’ów, chociaż Apple szukał również innych dostawców, a nawet pracował nad rozwojem własnych chipów. Jednak ten plan nie przyniesie rezultatów przynajmniej do 2021 roku.

Oczekiwanie Apple do 2020 roku z wejściem iPhone’a 5G nie jest zaskoczeniem. Już wcześniejsze plotki sugerowały to samo. Stwierdzenie Intela zdaje się jednak potwierdzać niektóre z poprzednich plotek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx