niedziela, 5 lutego

Mimo, że do premiery nowej generacji iPhone’a dzieli nas jeszcze kilka miesięcy, ale to nie powstrzymało kilku chińskich sklepów aby rozpocząć przedsprzedaż urządzeń. Sprzedawcy używają zdjęć makiet, które krążą od tygodni w sieci oferując wyczekiwane telefony nawet za 8600 dolarów za sztukę.

Reuters zauważył pojawienie się urządzenia na chińskiej platformie e-commerce Taobao, która jest częścią grupy Alibaba. Podczas gdy niektórzy sprzedawcy proszą o przedpłatę około 1000 ¥ (160 dolarów), aby zarezerwować iPhone’a, jeden, „Dahai99888” domaga się pełnej zapłaty 6999 ¥ (1000 dolarów) z góry. To jest około dwukrotnie więcej od spodziewanej ceny odblokowanego, nowego iPhone’a.

Ale to wciąż stosunkowo tanio, jeśli porównać je z cenami innych. „Zhuji” prosi o 8600 dolarów za „następnej generacji iPhone’a 5”

Według niektórych sprzedawców Taobao z którymi rozmawiał Reuters, planują oni zakup urządzenia w Hongkongu lub w Stanach Zjednoczonych w dniu jego wydania, a następnie przywieźć go do Chin.

„Popyt jest wysoki. Ktoś wczoraj właśnie kupił dwa telefony. W sumie mamy co najmniej kilkanaście zamówień”, powiedział sprzedawca Taobao który ukrywa się pod nickiem Xiaoyu.

Produkty Apple są tradycyjnie trudne do zdobycia w Chinach – mimo składania ich tam – dlatego sprzedaże z szarej strefy przynoszą ogromne zyski. Apple stara się powstrzymać to zjawisko, zmuszając klientów do rezerwacji internetowych, a następnie odbiór w sklepie po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Ale gangi nadal przemycają urządzenia z innych krajów.

„Nie jest łatwo przywieźć telefon z zagranicy, są limity ile można wwieźć do kraju… Gdybyśmy mogli jednorazowo przywieźć kilka tysięcy byłoby świetnie!” powiedział Xiaoyu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin Gmiter
Marcin Gmiter
10 lat temu

Nic, tylko sprzedawać iPhone’ny do Chin:)

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx