niedziela, 21 lipca

Firma Withings, znana przede wszystkim ze swoich inteligentnych wag synchronizowanych z iPhone’em, zaprezentowała dziś BeamO, domowe urządzenie do sprawdzania stanu zdrowia 4 w 1

„Multiskop” BeamO łączy w jednym urządzeniu czujniki EKG, pulsoksymetr, stetoskop i termometr. Według Withings BeamO to „termometr przyszłości”, który może nie tylko mierzyć temperaturę, ale także dostarczać informacji na temat zdrowia serca i płuc.

Z boku BeamO znajdują się elektrody, które umożliwiają wykrywanie poziomu tlenu we krwi i pomiar tętna, a jednocześnie wykonują 1-odprowadzeniowe EKG (podobnie jak funkcja EKG w Apple Watch).

Skaner temperatury wykrywa temperaturę ciała na podstawie tętnicy skroniowej, a dzięki dyskowi piezoelektrycznemu jest w stanie przechwycić fale akustyczne klatki piersiowej lub pleców, które mogą być dostarczane lekarzowi podczas teleporady.

Withings twierdzi, że BeamO może przeprowadzić kontrolę organizmu w czasie krótszym niż minuta, ostrzegając użytkowników o gorączce, infekcji i możliwych problemach sercowo-naczyniowych, takich jak migotanie przedsionków.

BeamO ma zostać wypuszczone w czerwcu 2024 roku, a jego cena będzie wynosić 250 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx