czwartek, 13 czerwca

Podczas targów CES 2024 firma NuraLogix zaprezentowała Anura MagicMirror, nowy produkt zdrowotny zaprojektowany w celu wykorzystania kombinacji czujników i sztucznej inteligencji do sprawdzania parametrów życiowych i oceny ryzyka choroby.

Inteligentne lustro stołowe o przekątnej 21,5 cala skanuje twarz przez 30 sekund, gdy osoba siedzi przed nim, analizując przepływ krwi w twarzy, aby dostarczyć wielu informacji. Wykorzystuje opatentowaną technologię transdermalnego obrazowania optycznego do wykrywania twarzy osoby i monitorowania przepływu krwi. Algorytmy uczenia maszynowego wykorzystują dane do dostarczania informacji o ponad 100 parametrach zdrowotnych.

NuraLogix twierdzi, że MagicMirror może dostarczać informacji zdrowotnych, które obejmują ciśnienie krwi, BMI, zmienność rytmu serca, tętno, częstość oddechów i wiek skóry twarzy. Może zapewnić ocenę ryzyka cukrzycy, chorób układu krążenia, udaru, nadciśnienia, stłuszczenia wątroby i innych, a także oferuje ocenę ryzyka stresu psychicznego i depresji.

Anura-Magic-Mirror-Demo

 

Więcej informacji na temat urządzenia MagicMirror można znaleźć na stronie internetowej NuraLogix. Firma nie podała daty wprowadzenia urządzenia na rynek ani jego ceny, ale wydaje się, że urządzenie będzie przeznaczone do poczekalni klinik, domów spokojnej starości i innych obiektów związanych ze służbą zdrowia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx