sobota, 20 kwietnia

Kensington MiniSaver

Wszechobecna do tej pory firma Kensington produkująca zamki bezpieczeństwa dla komputerów i innych urządzeń ostatnio trochę straciła na popularności po tym jak urządzenia stają się coraz mniejsze i bardziej poręczne. Wymagania dotyczące miejsca dla tradycyjnego mechanizmu blokującego doprowadziły nawet firmy w tym Apple do pomijania gniazda bezpieczeństwa Kensington w wielu swoich ostatnich produktach, takich jak MacBook Pro Retina i MacBook Air.

Kensington ma nadzieję wrócić jednak do gry i ożywić blokady bezpieczeństwa. Podczas trwających targów CES 2015 ogłosił nowy MiniSaver Mobile Lock, blokadę zaprojektowaną specjalnie do użytku w bardzo cienkich notebookach i tabletach, a reklamowany jest jako „najcieńszy system bezpieczeństwa w branży.”

Zamiast tradycyjnego mechanizmu „T-Bar” stosowanego od lat przez Kensington, nowy zamek MiniSaver posiada opatentowaną końcówkę „Cleat”, zawierający najmniejszy element mocujący firmy w historii, aby w bezpieczny sposób pozostawić komputer lub tablet w przestrzeni publicznej lub w biurze.

Firma twierdzi, że jest świadoma technologi, która od lat zmniejsza urządzenia, jednak potrzeby konsumentów dotyczące bezpieczeństwa nie zmieniają się. MiniSaver jest odpowiedzią Kensington na ten problem. Oryginalne gniazdo Kensignton przeznaczone jest do urządzeń o grubości co najmniej 12 mm i wymaga wewnątrz pionowego odstępu co najmniej 7,5 mm w przypadku T-Bar. MiniSaver wymaga jedynie około 3 mm luzu w pionie, co pozwala na montaż w cieńszych urządzeniach.

Blokada zapewnia również obsługę jedną ręką dzięki prostemu naciśnięciu przycisku na zamku bezpieczeństwa. Wykonana jest z odpornej na przecięcie stali węglowej z wykładziną z tworzywa sztucznego i pozwala na większą swobodę ruchu i redukując utrudniony dostęp do pobliskich portów dzięki zamkowi poza głównym kablem.

MiniSaver Mobile Lock firmy Kensington jest dostępny w sklepie online już teraz w cenie od 59,99 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx