wtorek, 18 czerwca

renewableenergyapple

Po wielu skargach aktywistów z organizacji takich jak Greenpeace, Apple ogłosił w zeszłym roku, że do 2013 roku wszystkie jego centra danych będą zasilane w 100% energią ze źródeł odnawialnych.

Apple właśnie uaktualnił swoją stronę internetową informującą o polityce środowiskowej informując, że od teraz wszystkie jego centra danych działają w 100% z energii odnawialnej.

Jak donosi Bloomberg, wszystkie spółki centrów danych działają na energii słonecznej, wiatrowej, geotermalnej zamiast węgla i paliw kopalnych.

Apple ogłosił, że jego urządzenia w Newark w Kalifornii korzystają w 100% z udziału energii odnawialnej od przełomu stycznia 2013 r., kiedy zaczęły używać energii wiatrowej jako podstawowego źródło energii. Inne centra danych firmy Apple w całych Stanach Zjednoczonych również przełączyły się na energię odnawialną.

Gigantyczne centrum danych Apple w Maiden, w Północnej Karolinie posiada największe własne ogniwa fotowoltaiczne w USA i zostało ukończone w grudniu 2012 roku wytwarzając od tego momentu  60% energii centra danych.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx