piątek, 26 listopada

Casio oficjalnie zaprezentował Bluetooth G-Shock, inteligentny zegarek z funkcją Bluetooth v4 w cenie 180 dolarów. Choć pozornie zegarek będzie konkurować z zegarkiem Pebble, to jednak G-Shock jest trochę z innej kategorii.

Jest to bardziej tradycyjny zegarek, niemal identyczny jak inne z linii G-shock, wodoodporny do 200 m, oraz o znacząco mniejszej liczbie funkcji wynikających z Bluetooth v4 niż Pebble. W połączeniu z iPhone’em, inteligentny zegarek Casio może automatycznie ustawić swój własny czas, ostrzec o połączeniach przychodzących i wiadomościach e-mail i zlokalizować iPhone’a wprost z zegarka.

Zegarek działa w tym momencie tylko z iPhone’em 4S i iPhone’em 5, bo tylko te iPhone’y obsługują nowy Bluetooth Low Energy. Casio nie jest jedyną firmą, która zastosowała system Bluetooth Low Energy. Zegarek Pebble i pozostałe zegarki, takie jak Strata korzystają właśnie z tej technologii.

G-Shock wykorzystuje zwykłe baterie zegarkowe i firma mówi że wystarczy ona na 2 lata przy połączeniu z Bluetooth przez 12 godzin dziennie.Zegarek wyceniono na 180 dolarów i ma ograniczoną dostępność u wybranych sprzedawców.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x