niedziela, 5 lutego

iTunes proces

W trakcie trwającego procesu sądowego, gdzie w pozwie zbiorowym użytkownicy iPod’ów oskarżają Apple o naruszenie prawa antymonopolowego przez zablokowanie oryginalnego iPoda w ekosystemie iTunes były inżynier iTunes, Rod Schultz, zeznał że pracował nad projektem, który miał na celu zablokować klientów nie korzystających z iTunes i odciąć się od dostawców muzycznych innych firm konkurujących z iPodem, donosi The Wall Street Journal.

Wezwany do złożenia zeznań przez powoda i udowodnienia, że Apple przyczyniał się do blokowania na iPodzie muzyki pobranej spoza iTunes, Schultz powiedział sądowi, że jego projekt nosił nazwę „Candy” i że tak naprawdę nie chce rozmawiać o swojej pracy przy iTunes od 2006 do 2007 r.

Schultz podpierał się argumentami Apple w tym sporze, jakoby wszystkie te kroki związane były ze środkami bezpieczeństwa wprowadzonymi w iTunes, w czasach rozwijającej się muzyki cyfrowej. Apple mówi również, że to firmy fonograficzne zażądały tak restrykcyjnych cyfrowych praw autorskich i zmusiły Apple do utrzymania tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa iPoda.

Schultz był ostatnim świadkiem w sprawie, a sędzia Yvonne Gonzalez Rogers powiedziała, że planuje przekazać sprawę ławie przysięgłych pod obrady w przyszłym tygodniu. Powodowie domagają się 350 milionów dolarów odszkodowania, które może się potroić w ramach przepisów antymonopolowych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx