piątek, 14 czerwca

ShowImage.aspx

Miasto Cupertino, gdzie Apple buduje swój drugi campus w kształcie statku kosmicznego udostępniło dziś aktualizację postępów prac nad kampusem wraz z nowym zdjęciem z lotu ptaka.

Prace posuwają się w szybkim tempie, a ekipy budowlane przebywają na miejscu przez całe dnie a nawet weekendy. Wydaje się, że Apple zakończył większość fundamentów pod okrągły budynek główny. Wiele konstrukcji jest nadal niewidoczne z poziomu ulicy, ale ciężki sprzęt budowlany jest tam wciąż widoczny.

Równolegle z informacjami udostępnionymi przez miasto, nakręcono w weekend przy pomocy drona nowy materiał filmowy z placu budowy dający wyraźniejszy obraz powstającej inwestycji. Jak widać na filmie, kilka odcinków okrągłego fundamentu pokryte jest już betonem.

Zgodnie z ogólnym planem projektu, Apple planuje stworzyć sieć ulic i wykończyć prace rozbiórkowe do końca roku, a roboty ziemne kontynuować aż do Q2 2015. Cała budowa ma się zakończyć do końca 2016 roku. Po zakończeniu budowy obiekt w formie okręgu będzie miał powierzchnię ponad 260 000 m2 z wewnętrznym sadem. W kampusie będzie także podziemny parking z miejscami dla prawie 2500 pojazdów, a także ogromne centrum fitness o powierzchni ponad 9000 metrów kwadratowych oraz audytorium o powierzchni ponad 11000 metrów kwadratowych. Z dala od głównej konstrukcji będzie również inny, kilkupiętrowy parking dla 6000 pojazdów, który zasilany będzie własną energią słoneczną. Szacunkowy koszt całego obiektu ma wynieść Apple 6 miliardów dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx