piątek, 3 lipca

 

Luksusowy BMW Z8 o mocy 400 KM, należący do współzałożyciela firmy Apple, Steve’a Jobsa, zostanie wystawiony na aukcji w Sotheby w Nowym Jorku. Zwycięska oferta szacowana jest na około 300 – 400 tysięcy dolarów.

Własność Jobsa jest udokumentowana przez kilka faktur serwisowych towarzyszących temu samochodowi, jak również kopią dowodu rejestracyjnego z Kalifornii. „Zgodnie z legendą, Jobs został przekonany do zakupu Z8 przez Larry’ego Ellisona, prezesa Oracle, który powiedział Jobsowi, że samochód jest wzorcem nowoczesnej inżynierii motoryzacyjnej i ergonomii”.

Roadster ma datę produkcji 1 kwietnia 2000 roku i został dostarczony właścicielowi w październiku tego samego roku, zgodnie z domem aukcyjnym Sotheby. W 2003 roku Jobs sprzedał samochód swojemu obecnemu właścicielowi w Los Angeles.

W ciągu prawie 17 lat samochód przejechał zaledwie 15 000 km, pokonując średnio mniej niż 1000 kilometrów rocznie. Mówi się, że pozostał w „stanie wzorcowym”. Srebrno-czarny samochód wyposażony jest w kilka akcesoriów, w tym oryginalny telefon z klapką firmy Motorola, którego jak się mówi Jobs nienawidził. Tablica rejestracyjna JOBS Z8 została założona przez obecnego właściciela.

BMW wypuścił w latach 1999-2003 ponad 5,7 tysięcy modeli Z8. Samochód miał sugerowaną cenę rynkową 128 tys dolarów bez wyposażenia amerykańskiego, a cena używanych modeli wynosi obecnie pomiędzy 165 a 200 tysięcy dolarów.

Aukcja rozpoczyna się 6 grudnia na imprezie „Icons” organizowanej przez Sotheby, na której wystawione będzie więcej takich supersamochodów od Lamborghini, Ferrari, Jaguara i innych marek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x