czwartek, 18 lipca

Amerykańska strona BMW potwierdziła abonamentową opłatę za dostęp do Apple CarPlay. Sterowniki modeli z 2019 roku dają możliwość synchronizacji iPhone’a z systemem audio-nawigacyjnym samochodu. Będzie to kosztować 80 USD/85 GBP rocznie lub jak poprzednio z abonamentem dożywotnim (20 lat) za 300 USD/295 GBP. Polska strona BMW na razie wciąż informuje, że dostęp do CarPlay płatny jest jednorazowo 1267 złotych.

Producent samochodów uczciwie ostrzegał przed planami takiej usługi abonamentowej, po raz pierwszy ogłaszając swoje zamiary około 18 miesięcy temu. Ale samo ostrzeżenie nie sprawiło, że strategia taka została przyjęta entuzjastycznie dla potencjalnych właścicieli BMW, ponieważ CarPlay jest wliczony w cenę wielu innych, tańszych samochodów (na przykład Opel Astra, która również ma Android Auto – obecnie niedostępny w BMW).

BMW twierdzi, że ten model cenowy pozwala na obniżenie początkowej ceny pojazdu, jednak jeśli stać Cię na nowe BMW, istnieje szansa, że dodatkowe 1267 złotych nie zrujnuje finansowo. Gdyby ten koszt został ukryty w cenie pojazdu nie sądzę, aby ktokolwiek się tym zbulwersował. A tak, niesmak pozostał.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx