sobota, 13 lipca

Zaledwie kilka godzin po wczorajszym raporcie na temat możliwości pojawienia się „iPada mini” jeszcze w tym roku, Bloomberg informuje, że Apple będzie chciał wprowadzić urządzenie w październiku z dostępnością przed końcem roku.

Nowy model będzie miał ekran pomiędzy 7 cali a 8 cali przekątnej, to mniej niż obecna wersja 9.7-calowa, powiedział informator, który prosił o zachowanie anonimowości, ponieważ Apple nie podał swoich planów do publicznej wiadomości. Urządzenie, które Apple może ogłosić w październiku, nie będzie miało ekranu o wysokiej rozdzielczości jak iPad, który został wydany w marcu, dodał informator.

W szczegółach raport twierdzi, że iPad będzie „miał tę samą liczbę pikseli, jak model sprzed odświeżenia o wyświetlacz Retina na początku tego roku”, dając urządzeniu rozdzielczość 1024×768 pikseli. Korzystanie z tej samej rozdzielczość co na większym iPadzie zmniejszy fragmentację dla deweloperów, którzy już teraz muszą kierować swoje aplikacje zarówno dla rozmiarów ekranu iPada i iPhone’a/iPoda Touch, ale wyższa gęstość pikseli oznacza, że programy na iPadzie Mini będą wyglądały na mniejsze niż na pełnym rozmiarze iPada.

Raport wskazuje również, że Apple rozważa pomysł mniejszego iPada już od czasu premiery pierwszego modelu. Wraz z pojawieniem się tabletów Amazona Kindle Fire i zapowiadanym Google Nexus 7, zainteresowanie wzbudza na pewno znacznie niższa cena tych urządzeń w okolicach 199 dolarów. Apple może poczuł, że nadszedł czas, aby wypuścić tańszego iPada, który może pomóc umocnić mu swoją dominującą pozycję na rynku tabletów.

The Wall Street Journal dodał własne twierdzenie, że dostawcy komponentów Apple zauważają wzrost zamówień w kierunku masowej produkcji mniejszego iPada od początku września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx