wtorek, 28 listopada

Firma Big Ass Fans zaprezentowała nowy wentylator sufitowy „Haiku” z technologią „SenseMe ’, który jest zapowiadany jako pierwszy na świecie inteligentny wentylator sufitowy wyposażony w komputer pokładowy, który wykorzystuje towarzyszącą mu aplikację na urządzenia z systemem iOS.

Wentylator sufitowy składa się z trwałego materiału bambusa i posiada szereg czujników, które automatyzują wiele zadań, takich jak regulacja prędkości wentylatora i jego zasilanie oraz włączanie i wyłączanie wentylatora. Wentylator uczy się również preferencji danego użytkownika na podstawie warunków pogodowych i tendencji osoby w pokoju.

SenseMe monitoruje obłożenie i lokalne warunki i temperaturę w pokoju, dostosowując prędkość Haiku do zmieniających się warunków więc przestrzeń pokoju jest zawsze przyjemna. Jeśli dokonasz zmiany prędkości, SenseMe za​​pamięta to bardziej spersonalizowane ustawienie prędkości na przyszłość. Haiku z SenseMe zamienia dowolny pokój w komfortowe, energooszczędne mikro środowisko.

Towarzysząca Haiku aplikacja dostarcza użytkownikowi dodatkowych funkcji, w tym możliwość ustawienia harmonogramu dla wentylatora i wybór spośród wielu różnych trybów sterowania. Aplikacja pozwala również użytkownikom grupować fanów, oraz może pracować bez głównej sieci Wi-Fi z wykorzystaniem sieci lokalnej świadczonej przez wentylator na pokładzie którego mamy Wi-Fi. Urządzenia iOS 7 kompatybilne z Haiku obejmują iPoda touch 5-gen, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5S oraz iPada z systemem iOS 7.

Haiku z SenseMe może być również głównym kandydatem do certyfikacji w ramach nowej inicjatywy Apple HomeKit, która pozwala urządzeniom automatyki domowej i ich aplikacjom do pracy z aplikacjami Apple za pomocą jednego, bezpiecznego protokołu. Chociaż Big Ass Fans i Haiku nie są obecnie wymieniani wśród partnerów programu Apple to jest prawdopodobne, że to się zmieni jeżeli produkt stanie się popularny.

haiku-sensme-2

Wentylator Haiku z SenseMe można już wstępnie zamówić w dwóch wielkościach – 52 cali i 60 cali. Pierwsze egzemplarze mają być wysyłane za 8-12 tygodni. Użytkownicy mogą również wybrać jako dodatek inteligentne światło LED mocowane na wentylator. Jedynym i pewnie największym minusem Haiku jest jego cena zaczynająca się od 1045 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx