piątek, 19 kwietnia

Jak sugerują badania opublikowane w Texas Heart Institute Journal Apple Watch może być używany do sprawdzania objawów zawału serca (zawału mięśnia sercowego).

Zawał mięśnia sercowego występuje, gdy część mięśnia sercowego nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu, ponieważ występuje blokada przepływu krwi do serca. Naukowcy z Texas Heart Institute badali wykorzystanie zegarka Apple Watch do diagnozowania objawów zawału mięśnia sercowego za pomocą funkcji elektrokardiogramu (EKG) w modelach Apple Watch Series 4, 5, 6 i 7 w celu rejestrowania wielu odprowadzeń EKG na różnych częściach ciała.

Przejście zawału serca zależy od tego, jak szybko zaaragujemy i zaczniemy leczenie. Ponad połowa osób z zawałem mięśnia sercowego umiera na izbie przyjęć lub przed dotarciem do szpitala w ciągu godziny od wystąpienia objawów. Jak sugerują badania, zegarek Apple Watch może zapewnić wiarygodną analizę ryzyka zawału serca w przypadku wystąpienia objawów, wysłać użytkownikowi wyraźny sygnał, aby zwrócił się o pilną pomoc lekarską i skrócić opóźnienie w podjęciu leczenia.

Lekarze zwykle potwierdzają zawał mięśnia sercowego za pomocą tradycyjnego 12-kanałowego elektrokardiogramu, który wymaga specjalistycznego sprzętu i profesjonalnego przeszkolenia, podczas gdy zegarek Apple Watch wykorzystuje elektrodę dodatnią z tyłu urządzenia i elektrodę ujemną na cyfrowej koronie, aby zarejestrować jednokanałowe EKG. Apple Watch jako taki nie może zastąpić sprzętu medycznego klasy szpitalnej, ale może stać się nowym narzędziem do badań przesiewowych dla innych środowisk.

Naukowcy twierdzą, że zegarek Apple Watch jest obiecujący w wykrywaniu zawału mięśnia sercowego, ponieważ wiele badań wykazało, że urządzenie może rejestrować sygnały EKG z wielu odprowadzeń, które dokładnie wykrywają zmianę ST podczas zawału serca. Wymagane są jeszcze dodatkowe dane kliniczne, ale trwające badania pozwalają spojrzeć na jedną z nowych funkcji monitorowania stanu zdrowia, która pewnego dnia może stać się oficjalną funkcją Apple Watch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx