czwartek, 23 maja

Wello_Azoi

Firma naukowo technologiczna Azoi zaprezentowała swoje etui dla iPhone 4S, iPhone 5 i iPhont 5s o nazwie Wello z funkcją monitorowania zdrowia pozwalające użytkownikom na śledzenie różnych funkcji wewnętrznych takich jak ciśnienie krwi, tętno, temperaturę i wiele więcej.

Obudowa posiada cienką konstrukcję i zasadniczo za pierwszy rzut oka niczym nie różni się od zwykłej obudowy. To co ją jednak wyróżnia to dwa mikroprocesory z dwoma czujnikami w tylnej części, które za pomocą Bluetooth łączą się z telefonem. Użytkownicy są w stanie dokonać pomiarów zdrowia poprzez umieszczenie dwóch palców nad wyznaczonymi otworami w tylnej części obudowy, a po odczytaniu trwającym kilka sekund wyniki pojawiają się w dedykowanej aplikacji.
https://www.youtube.com/watch?v=3c6QdNhy1Aw

Azoi stwierdza, że​​ wello można zsynchronizować z akcesoriami takimi jak waga Wi-Fi i innymi trackerami fitnessowymi. Obudowa zawiera baterię, która pozwala na pracę do dwóch miesięcy na jednym ładowaniu. Jedno urządzenie pozwala wielu użytkownikom na rejestrowanie i zapisywanie swoich metryk zdrowia w aplikacji.

Apple ma podobno wprowadzić funkcje śledzenia zdrowia podobne do tych z Wello w swoim urządzeniu iWatch, które jest ponoć w fazie rozwoju, a jego teoretyczna premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku. W tym miesiącu raport stwierdził, że iWatch może zawierać czujniki optyczne do pomiaru funkcji fizycznych takich jak tętno i poziom tlenu, a Apple podobno pracuje nad aplikacją „Healthbook”, która ma być dodana do iOS 8, pomagającą użytkownikom w śledzeniu statystyk zdrowotnych w połączeniu z iWatch i iPhone’em.

Obudowa Wello nie jest niestety tania. Można na nią składać już wstępne zamówienia za 610 złotych, a Azoi planuje uruchomić produkt w tym roku. Ci, którzy jako jedni z pierwszych złożą zamówienie otrzymają również bezpłatny spirometr do pomiaru funkcji płuc.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx