poniedziałek, 27 czerwca

Wraz z wypuszczeniem iOS 11 firma Apple ogłosiła, że zwiększyła limit pobierania aplikacji przez sieć komórkową ze 100 MB do 150 MB, co oznacza, że użytkownicy mogą pobierać aplikacje i aktualizacje aplikacji o wielkości do 150 MB bez konieczności podłączania się do WiFi.

Choć wciąż nie jest to może bardzo dużo, Apple od dawna nie aktualizował tego limitu. Ostatni wzrost został wprowadzony w 2013 roku zwiększając limit z 50 MB do 100 MB.

Apple wprowadził te ograniczenia, aby uniknąć niespodziewanego pobrania dużej ilości danych przez klientów podczas pobierania aplikacji i tym samym wysokich opłat za te dane. Coraz popularniejsze wprowadzanie przez operatorów planów taryfowych z nieograniczonym pakietem internetowym prawdopodobnie skłania firmę do zwiększania tych limitów.

Deweloperzy często starają się zachowywać rozmiary swoich aplikacji poniżej limitu komórkowego, oczywiście jeśli to możliwe, aby nie robić klientom problemów z łączeniem się do sieci Wi-Fi w celu pobrania aplikacji lub aktualizacji aplikacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian Warchoł
Adrian Warchoł
4 lat temu

I co Apple to dno nawet na pobieranie robi limity XD

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx