macOS Catalina wyeliminuje aplikację iTunes, który był długotrwałym elementem systemu operacyjnego Mac, co jak można się było spodziewać, pozostawiało wiele pytań.
Aby odpowiedzieć na te pytania dotyczące zbliżającego się końca iTunes, Apple stworzył dokument wsparcia, który wyjaśnia wszystkie nadchodzące zmiany.
Apple planuje w macOS Catalina podzielić iTunes na trzy aplikacje: Muzyka, Podcasty i TV, które po połączeniu powielają większość funkcji dostępnych obecnie w iTunes w macOS Mojave i wcześniejszych wersjach macOS.
Jedno z najczęstszych pytań dotyczy zarządzania urządzeniem i synchronizacji, które jest obecnie wykonywane za pośrednictwem iTunes. W Catalinie Apple przenosi funkcje zarządzania urządzeniami do aplikacji Finder, a po podłączeniu urządzenia z systemem iOS do komputera Mac zostanie ono wyświetlone jako dostępne urządzenie po lewej stronie okna, z wszystkimi tymi samymi elementami sterującymi i informacjami.
Aplikacja Muzyka będzie zawierać całą muzykę zaimportowaną lub zakupioną, a sklep iTunes Store będzie nadal dostępny w aplikacji Muzyka do robienia zakupów muzycznych. Apple Music będzie również dostępny w aplikacji Muzyka tuż obok zakupionej muzyki lub muzyki zgranej z płyt CD i innych źródeł. Zakupy w iTunes Music będą nadal dostępne w systemie iOS.
Podobnie programy telewizyjne i filmy, które kupiliście lub wypożyczyliście w iTunes, zostaną wyświetlone w nadchodzącej aplikacji Apple TV, a także będą wykorzystywane do przyszłych zakupów i wynajmu.
Wszystkie subskrybowane podcasty zostaną przeniesione do aplikacji Podcasty, a książki audio będą dostępne i dostępne w aplikacji Apple Books dla komputerów Mac.
Karty upominkowe iTunes i kredyty iTunes będą dostępne w nowych aplikacjach TV i Muzyka oraz w App Store, więc nie ma tam znaczących zmian.
Chociaż iTunes zniknie w macOS Catalina, wszystkie funkcje iTunes będą dostępne za pośrednictwem aplikacji Muzyka, Podcasty, Książki i nadchodzącą aplikacje TC więc w praktyce niewiele jest zmian dla użytkowników końcowych. Pod wieloma względami podział ma o wiele więcej sensu niż posiadanie wszystkich tych funkcji w jednym miejscu, a większość użytkowników powinna być w stanie szybko dostosować się do nowych zmian.