środa, 17 kwietnia

Apple wydał właśnie watchOS 7.4, czwartą dużą aktualizację systemu operacyjnego watchOS 7, która została wydana we wrześniu 2020 roku. WatchOS 7.4 pojawia się trzy miesiące po watchOS 7.3, aktualizacji, która wprowadził nową tarczę zegarka, funkcję Time to Walk i rozszerzoną na kolejne kraje dostępność EKG.

‌‌Aktualizację watchOS 7.4 można pobrać za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Watch na iPhone’a, przechodząc do opcji Ogólne> Uaktualnienia. Aby zainstalować nowe oprogramowanie, Apple Watch musi mieć co najmniej 50 procent baterii, musi być umieszczony na ładowarce i musi znajdować się w zasięgu iPhone’a.

W połączeniu z iOS 14.5, watchOS 7.4 oferuje nową funkcję „Odblokuj za pomocą Apple Watch”, która pozwala „iPhone’owi‌ z funkcją Face ID używać odblokowanego i uwierzytelnionego zegarka Apple Watch jako dodatkowego środka uwierzytelniającego podczas noszenia maseczki, zmniejszając potrzebę wprowadzania hasła, aby odblokować iPhone’a.

Ponieważ Face ID nie działa podczas noszenia maski, używanie iPhone’a z maseczką może być kłopotliwe. Nowa funkcja Apple Watch zapewnia łatwy, ale nadal bezpieczny sposób na dostęp do iPhone’a bez kłopotania się z hasłem. Jest prawie identyczna z odblokowywaniem komputera Mac i można ją włączyć w aplikacji Ustawienia w obszarze Identyfikator twarzy i kod dostępu.

watchOS 7.4 wprowadza opcję wyboru typu urządzenia Bluetooth w ustawieniach, aby poprawnie identyfikować powiadomienia dźwiękowe, a także wprowadza obsługę EKG i powiadomień o nieregularnym rytmie serca w Australii i Wietnamie. Pełne informacje o wersji Apple z dodatkowymi funkcjami są wymienione poniżej:

Uaktualnienie watchOS 7.4 zawiera nowe funkcje, ulepszenia oraz poprawki błędów:

  • Możliwość odblokowania iPhone’a X oraz nowszych modeli za pomocą Apple Watch podczas próby użycia funkcji Face ID przy założonej masce zasłaniającej twarz oraz nos.
  • Opcja sklasyfikowania typu urządzenia Bluetooth w Ustawieniach zapewniająca prawidłową identyfikację słuchawek do celów powiadomień audio.
  • Możliwość strumieniowania zawartości audio oraz wideo treningów Apple Fitness+ do telewizorów i urządzeń zgodnych z AirPlay 2.
  • Obsługa aplikacji EKG na Apple Watch Series 4 lub nowszych modelach w Australii oraz Wietnamie.
  • Obsługa powiadomień o nieregularnym rytmie serca w Australii oraz Wietnamie.
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx