piątek, 19 kwietnia

Apple wydał dzisiaj watchOS 6.2.8, aktualizację systemu operacyjnego watchOS 6, która działa na nowszych modelach Apple Watch. WatchOS 6.2.8 pojawia się miesiąc po wypuszczeniu watchOS 6.2.6, która wprowadzała aktualizację zabezpieczeń.

System watchOS 6.2.8 można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Watch na iPhone’ie przechodząc do opcji Ogólne>Uaktualnienia. Aby zainstalować nowe oprogramowanie, Apple Watch musi mieć co najmniej 50 procent baterii, musi być umieszczony w ładowarce i musi znajdować się w zasięgu iPhone’a.

watchOS 6.2.8 wprowadza obsługę cyfrowych kluczy do samochodu, funkcję dostępną również na iPhone’ie z iOS 13.6. Car Key został zaprojektowany w taki sposób, aby można było używać iPhone’a lub Apple Watch zamiast klucza fizycznego do odblokowania pojazdu z włączoną funkcją NFC.

Aby funkcja Car Key działała musi być wdrożona przez producentów samochodów. BMW jest jednym z pierwszych partnerów Apple. Cyfrowy klucz BMW pozwoli właścicielom iPhone’a na otwarcie pojazdu, uruchomienie samochodu, umieszczając iPhone’a na tacy dla smartfona, nałożyć ograniczenia dla młodych kierowców i udostępnić klucze nawet pięciu innym użytkownikom.

Kluczyk będzie działał w szerokiej gamie modeli BMW w tym 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M i Z4, wyprodukowanych po 1 lipca 2020 roku. Do działania funkcji na Apple Watch wymagany jest zegarek serii 5 lub nowszy z systemem watchOS 6.2.8.

W okresie testów wersji beta watchOS 6.2.8 nie znaleziono żadnych nowych funkcji, a zgodnie z informacjami o wydaniu Apple, aktualizacja zapewnia także obsługę EKG i powiadomienia o nieregularnym tętnie w Bahrajnie, Brazylii i Afryce Południowej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx