sobota, 15 czerwca

Firma Apple wypuściła dziś nowego iPada Pro z szybszym układem A12Z Bionic, nową klawiaturą Magic Keyboard z wbudowanym gładzikiem dostępną jako akcesorium, ultra-szerokim obiektywem, skanerem LiDAR i nie tylko. W opisie nowego tabletu Apple nazywa go „szybszym i wydajniejszym niż większość laptopów z systemem Windows”.

Zaktualizowany iPad Pro ma nowy system aparatu, który obejmuje obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 12 MP i aparat ultra szerokokątny o rozdzielczości 10 MP, który można dwukrotnie oddalić, aby uchwycić szersze pole widzenia. Dzięki temu rodzina iPadów Pro jest zgodna z najnowszymi iPhone’ami, które mają również kwadratową wyspę aparatu z potrójnym obiektywem.

Nowy układ A12Z Bionic obsługuje ośmiordzeniowy procesor graficzny, ulepszoną architekturę termiczną i dostrojone kontrolery wydajności. Apple powiedział, że profesjonaliści pracujący na iPadzie Pro mogą edytować wideo 4K i projektować modele 3D dzięki wewnętrznej aktualizacji, a nowy tablet ma 10-godzinny czas pracy baterii, szybsze Wi-Fi i LTE klasy gigabit, czyli 60 procent szybciej niż poprzednia generacja.

IPad Pro jest nadal dostępny zarówno w rozmiarach 11 cali, jak i 12,9 cali, z wyświetlaczem Liquid Retina od krawędzi do krawędzi i technologią ProMotion. Tablet jest teraz wyposażony w pięć mikrofonów studyjnej jakości i cztery głośniki, które można dostosować do dowolnej orientacji.

Nowy skaner LiDAR mierzy odległość do otaczających je obiektów w odległości do 5 metrów i umożliwia zaawansowane doświadczenia z rozszerzoną rzeczywistością na iPadzie Pro. Apple powiedział, że oznacza to, że aplikacje ARKit na nowym iPadzie Pro uzyskają lepsze przechwytywanie ruchu i okluzję ludzi, co prowadzi do wrażeń AR które „nigdy wcześniej nie były możliwe”.

Wreszcie Apple dodaje obsługę gładzika do iPadOS 13.4 i nową klawiaturę Magic Keyboard. To nowe akcesorium przyczepia się magnetycznie do iPada Pro i ma pływającą konstrukcję, która działa dobrze zarówno na kolanach, jak i na biurku. Klawiatura Magic Keyboard posiada wsporniki z zawiasami do płynnej regulacji kąta widzenia do 130 stopni, w tym pełnowymiarową klawiaturę z podświetlanymi klawiszami i mechanizm nożycowy o 1-milimetrowym skoku.

Klawiatura Magic Keyboard ma również przejściowe ładowanie USB-C i nowy gładzik. Dzięki temu użytkownicy będą mogli usprawnić swoje przepływy pracy na wiele sposobów: przewijając strony internetowe w Safari, biblioteki zdjęć w Zdjęciach, precyzyjnie edytując tekst w Notatkach, organizując Mail i więcej. Większość aplikacji innych firm będzie również działać z gładzikiem, bez konieczności aktualizacji.

Nowy iPad Pro można zamówić już dziś w sklepie internetowym apple.pl oraz w aplikacji Apple Store w 30 krajach i regionach, w tym w Polsce. iPad Pro będzie dostępny w sklepach od przyszłego tygodnia. 11-calowy iPad Pro kosztuje od 3 899 złotych za model Wi-Fi o pojemności 128 GB, a model 12,9 cala od 4 899 złotych za model Wi-Fi o pojemności 128 GB. Istnieją również opcje pojemności 256 GB, 512 GB i 1 TB oraz modele z obsługą sieci komórkowej.

Klawiatura Magic Keyboard dla iPada Pro będzie dostępna w maju w dwóch wersjach: 1 499 złotych dla modelu 11-calowego iPada Pro i 1 699 złotych dla 12,9-calowego iPada Pro. Dostępne są również nowe akcesoria Smart Keyboard Folio w cenie 899 złotych za 11 cali i 999 złotych za 12,9 cala.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] wypuścił wczoraj zaktualizowane modele iPada Pro z układami A12Z Bionic, podwójnymi kamerami, nowym skanerem LiDAR do rzeczywistości rozszerzonej […]

trackback
4 lat temu

[…] dni po tym, jak Apple zaprezentował własną klawiaturę Magic Keyboard z gładzikiem, wraz z nowym iPadem Pro i nowym MacBookiem […]

trackback
4 lat temu

[…] zeszłym miesiącu Apple zaktualizował 11-calowe i 12,9-calowe modele iPada Pro o szybszy układ A12Z Bionic, nowy aparat 10 MP Ultra Wide, który uzupełnia tradycyjny aparat 12 […]

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx