sobota, 13 lipca

Music Memos

Firma Apple wypuściła dziś swoją kolejną bezpłatną aplikację na iOS o nazwie Music Memos (pol. Nagrania), która pozwala muzykom czy kompozytorom ale oczywiście nie tylko nagrywać i analizować wysokiej jakości, nieskompresowany dźwięk za pomocą wbudowanego mikrofonu w telefonie lub zewnętrznego mikrofonu. Aplikacja jest jest już dostępna w polskim App Store i pojawia się powoli na całym świecie.

Music Memos wyświetla po uruchomieniu duży przycisk nagrywania, wraz z falą na dole ekranu podczas nagrywania. Aplikacja podczas nagrywania może analizować rytm i akordy gitary akustycznej i pianina i natychmiast dodać perkusję i linię basu, aby zapewnić wirtualny, konfigurowalny zespół muzyczny.

W Music Memos, które jak mówi Apple został zainspirowany przez Voice Memos (notatki głosowe), można oznaczać utwory w oparciu o dźwięk czy lokalizację, a nagrania mogą być dzielone na Apple Muzyka Connect, SoundCloud i YouTube. Aplikacja jest ściśle zintegrowana z GarageBand dla iOS, która otrzymała dziś ważną aktualizację.

Music-Memos-Apple

GarageBand 2.1 dla iOS wprowadza Live Loops, nową funkcję do tworzenia muzyki poprzez stuknięcie w komórki i kolumny na siatce, w celu wywołania różnych instrumentów i sampli. Live Loops zawiera zaprogramowaną bibliotekę szablonów loopów zaprojektowanych przez Apple w różnych gatunkach muzycznych w tym EDM, Hip Hop, Dubstep i Rock, ale można również stworzyć własne.

Music Memos jest bezpłatną aplikacją w App Store dla iPhone’a 4S i nowszego oraz iPada 2 i nowszego. GarageBand 2.1 dla iOS jest udostępniana za darmo z nowymi urządzeniami iOS o pojemności 32GB i większych i jest dostępna jako bezpłatna aktualizacja dla dotychczasowych użytkowników z kompatybilnymi urządzeniami iOS 9 lub nowszymi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx